Büyük Beden Blazer Ceket Nasıl Kombinlenir?

Blazer ceketler moda dünyası için her daim önemli bir parça olagelmiştir. Özellikle son yıllarda büyük beden giyimde kullanımları gittikçe artan blazer ceketler iddialı bir görünüme kavuşmak isteyenlerin ilk tercihlerinden birisi. Blazer ceketler daha maskülen ve klasik bir görünümü aklınıza getiriyor olabilir ancak yanılıyorsunuz. Çeşit çeşit kumaşlarda üretilen bu ceketleri ister ofis ister sokak modasına adapte edebilmek çok kolay. Önemli olan şey güzelce kombinleyerek ön plana çıkarmak istediğiniz tarzı belirlemek. İşte sizin için hazırladığımız birçok farklı tarzı kapsayan büyük beden blazer ceket kombini önerileri…

Şık Büyük Beden Kombinlerde Blazer Ceket

Blazer ceketler her ne kadar hemen her tarza kolayca adapte edilebiliyor olsa da öncelikli kullanım alanını şık ve klasik tarzı yakalamak isteyenler oluşturuyor. Şık bir büyük beden kombin yaratmak için öncelikli önerimiz her daim bir klasik olan siyah takım kombini. Öncelikle kaliteli bir kumaştan olduğuna emin olduğunuz siyah büyük beden blazer ceketinizin altına elinizde varsa birebir aynı, yoksa en yakın kumaşta siyah bir pantolon seçmelisiniz. Ardından bu görünümü kolayca tamamlayacak beyaz oversize ya da standart kalıpta bir gömlekle tamamlayın. Dilerseniz ceketin içine yine aynı kumaştan bir yelek de seçebilirsiniz. Son olarak bu maskülen takımla zıtlık yaratarak feminen tarafınızı ortaya çıkaracak siyah stilettolarla görünümünüzü tamamlayın. Bu kombin şık olmanız gereken hemen her yerde sizi ön plana çıkaracaktır.

Ceketin içine gömlek giymek istemiyor ama yine de şık olayım diyorsanız balıkçı yaka ya da yarım balıkçı yaka yumuşak beyaz bir kazak tercih edebilirsiniz.  Doğru takılarla tamamladığınızda istediğiniz şık görünümü kolayca elde edeceksiniz.

Blazer Ceketin Üstüne Kaban Giyilir Mi?

Şu anda yaza girmek üzereyiz ancak blazer ceketler yaz kış farketmeksizin kullanılan kıyafetlerin başında geliyor. Kış modasına ayak uydurmak istediğinizde ise blazer ceketinizin üzerine herhangi bir şey giyip giyemeyeceğinizi soruyor olabilirsiniz. Burada yapmanız gereken şey ceketinizin üzerine uzun kaşe bir kaban giymek olacaktır. Topuklu çizmelerle de tamamladığınızda tüm bakışları üzerinize çekeceğinizden emin olabilirsiniz.

Büyük Beden Blazer Ceket ve Etek Kombinleri

Blazer ceketinizi yalnızca klasik kumaş pantolonla değil birçok farklı formasyonla kombinleyebilirsiniz. Örneğin ceketin altına pantolon giymek istemediğinizde uzun ya da mini bir etek giyerek ofis stilinde ihtiyacınız olan iddialı klasik görünümü sürdürebilirsiniz. Burada benzer kumaş ve renkte bir etek giyerek takım yapıp yapmamak size kalmış. İsterseniz benzer kumaşta ancak farklı tonda bir etekle kombinleyebilirsiniz. Ya da birbiriyle alakasız parçaları bir araya getirip farklı ama iddialı bir harmoni oluşturabilirsiniz. Eteğin beline şık bir kemer takıp, deri çantayla görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

Günlük Büyük Beden Kombinlerde Blazer Ceket

Bildiğiniz gibi artık blazer ceketler yalnızca ofis ortamında değil hayatın hemen her alanında kullanılıyor. Blazer ceketlerle şık olabileceğiniz gibi daha günlük ve spor bir görünüm de elde edebilirsiniz. Bunun için gereken temel şey ceketinizi doğru parçalarla kombinleyebilmek. Gelin bu ceketlerle nasıl rahat bir kombin yapabilirsiniz bir bakalım:

Blazer Ceket ve Basic Tişört Kombinleri

Blazer ceketlerle modern bir görünüm yakalamak istiyorsanız ceketin içine basic bir tişört giymeyi deneyebilirsiniz. Buradaki temel nokta ceketinizin rengi ve kalıbı olacaktır. Daha şık bir görünümde siyah ya da koyu renklerde, standart kalıplarda tercih ettiğiniz blazer ceketi modern bir görünüm istediğinizde daha renkli ve oversize kruvaze kalıpta seçmelisiniz. Bu tercihle büyük beden kombininizi kolayca günlük bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Bu kalıptaki renkli bir blazer ceketin içine basic beyaz bir tişört ve altına mom jean ya da skinny jean ile bir kombin yapabilirsiniz. En alta beyaz bir spor ayakkabı ile zamansız ve spor bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Blazer Ceketler ile Büyük Beden Yazlık Kombinler

Diyelim serin bir yaz gecesinde bir akşam yemeğine davetlisiniz. Bir tık daha şık olmak ana sokak modasından da sapmamak istiyorsunuz. Üşümenizi engelleyecek ve sizi kolayca şık bir görünüme kavuşturacak bir blazer cekete ihtiyacınız olabilir. Ceketi içine giyeceğiniz hoş bir braletle tamamlayabilir, alta ise mini bir etek ya da oversize kumaş pantolon giyebilirsiniz. En altta ise babet uygun bir tercih olacaktır.

Daha günlük bir kombinde ise blazer ceketinizi keten ya da kot pantolonlarla ve tişörtlerle tamamlayabilirsiniz.  Ya da spor görünümü vurgulamak isterseniz yüksek bel bir tayt ve kalın tabanlı spor ayakkabılarla ceketi kombinleyebilirsiniz. Ceketin içine ise spor bir crop giymek kombininizi tamamlayacaktır. Unutmayın doğru parçaları seçerseniz yaz kış farketmeden iddialı bir görünüm kazabilirsiniz.

Renkli Blazer Ceketler ile 2023 Modasını Yakalayın!

Günümüzde hemen her renkte blazer ceketler üretiliyor. Burada yapmanız gereken doğru parçalarla renk uyumları yakalayıp, tarzınızı tamamlamak  olacaktır.  Örneğin kırmızı oversize bir blazer ceketin içine beyaz bir crop giyebilirsiniz. Alta bir mom jean ya da keten bir pantolonla tamamlayabilirsiniz. Büyük halka küpeler ve deri bir çantayla kombininizi nokta atışı parçalarla oluşturabilirsiniz. Ya da ikisi de aynı renk ve kumaştan olmak üzere koyu yeşil bir ceket ve pantolon giyebilir, içine de şifon bir gömlekle kombininizi tamamlayabilirsiniz. Ya da ben düz renklerden sıkıldım daha iddialı bir görünüm arıyorum diyorsanız desenli bir blazer ceketi kot pantolonla tamamlayabilirsiniz.

Gördüğünüz üzere blazer ceketlerle yaz kış demeden birçok farklı kombin tasarlanabiliyor. Eskisi gibi blazer ceketler yalnızca erkeklerin giydiği bir parça olmaktan çıktı ve kadınların da hemen her yerde kullandığı bir kıyafet haline geldi. Tek bir blazer ceketi doğru parçalarla kombinlediğinizde spor, günlük bir görünüme de şık, klasik bir görünüme de kavuşabilirsiniz. Bu bağlamda kolay kombinlenebilmesi ve iddialı görünümüyle ön plana çıkan blazer ceketler ne giysem derdinden kurtulmanızı sağlayacaktır. Eğer henüz bir blazer ceketiniz yoksa kesinlikle bir tane edinmelisiniz. Araştırmaya sitemizden başlayabilir,  size en uygun ceketi bulabilirsiniz.  Mutlu alışverişler dileriz.

Anasayfa
Hesabım
0
Sepetim
Ürün Ara