Büyük Beden Giyimde En İyi Desen Tercihleri

Bir kıyafet başarıyla seçildiğinde, kombinlendiğinde, ve stile uyarlandığında mükemmeliğine ulaşır. Başka bir deyişle, doğru desenleri, renkleri ve parçaları bir araya getirmek size aradığınız mükemmel görünümü verebilir. Büyük beden giyim alanı artık daha geniş ve çeşiti bir üretim yelpazesine sahip olduğu için kadınlara çok fazla seçenek sunuyor. Bu da birçok farklı desen, renk ve parçayı kombinleyebilme olanağı yaratıyor. Kulağa çok iyi bir fırsat gibi gelse de bazen çok fazla desen ve renk seçeneğine sahip olmak riskler yaratabiliyor. Tarzınıza uygun en harika görünümleri elde etmek istiyorsanız, çılgın desenler ve renklerle oynamaya başlamadan önce bu desenleri ve renkleri nasıl kullanacağınızı öğrenmeniz gerekiyor. İşte büyük beden kadın giyimde son zamanların en trend desenleri ve en doğru, en kolay kullanımları:

Büyük Beden Modasının Vazgeçilmezi: Dikey Çizgiler

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki, eğer olduğunuzdan daha ince görünmek istiyorsanız, her dikey çizgili model size istediğinizi vermeyebilir. Dikey çizgiler kullanarak kombin yapmak istiyorsanız, merkezde tek bir büyük şeritten oluşan tek bir renk kontrastını tercih etmeniz, sizi olduğunuzdan daha ince gösterecektir. Birden fazla çizgiye sahip kıyafetler bedeninizin çeşitli bölgelerine dikkatleri çekip tam tersi bir etki yaratabilir. Çizgili kıyafet tercihlerinde renklerle oynamak ise çok daha kolay bir yöntemdir. Vücudunuzda gizlemek istediğiniz bölgelerin koyu renkte, vurgulamak istediğiniz bölgelerin açık renkte olduğu, az sayıda dikey şerit barındıran kontrastlı kıyafetler sizi olduğunuzdan ince gösterip vücudunuzu şekillendirecektir. Örneğin, alt giyimde siyah-beyaz renk kontrastına sahip dikey şeritli büyük beden eşofman modellerini tercih edebilirsiniz.

Çiçek Desenleriyle Bahar Neşesi

Bahar ve yaz aylarında neredeyse hepimizin vazgeçilmesi olan çiçek desenli parçalar, büyük beden giyimde de birçok trend görünümde yer alıyor. Çiçekli elbiseler, gömlekler, etekler gibi birçok parça, neredeyse her kadının baha-yaz sezonu gardırobunun vazgeçilmezleri arasında. Çiçek desenini vazgeçilmez yapan şeylerden birisi ise her bedenden kadın için son derece risksiz bir desen olması. Her ne kadar genellikle büyük beden giyim önerilerinde açık renklerden uzak durmanız söylense de, açık renkler kullanmak sizi oldukça zarif gösterecektir. Midi boy çiçekli etekler üzerine tercih edeceğiniz düz renk t-shirt modelleri ile şık ve zarif bir görünüm yakalarken, nasıl göründüğünüz hakkında endişe etmenize gerek kalmayacak. Doğru çiçek deseni seçimi konusunda ise, daha küçük ve minimal çiçek desenleri sizin için daha uygun olacaktır. Çeşitli büyük beden t-shirt modellerinde de minimal çiçek desenlerini tercih edip yaz aylarının neşesini yakalayabilirsiniz.

Yılların Eskitemediği Leopar Deseni

Kıyafetlerde desenlerle oynamayı seven kadınların en çok tercih ettiği desenlerden birisi ise leopar desenidir. Yıllardır hayatımızda olan leopar deseni, moda dünyasında zaman zaman kaybolur gibi olsa da, hiçbir zaman yerini kaybetmiyor. Bu da leopar deseni kombinlemenin riskini azaltıyor. Kendi içinde de birçok farklı çeşidi olan leopar deseni, her bedenden kadın için uygun bir desen sayılabilir. Daha küçük şekillere sahip leopar desenleri ise büyük beden giyim ürünlerinde daha çok tercih ediliyor denebilir. Her görünüme şıklık kazandıran leopar desenini neredeyse her giyim ürününde bulmak mümkün. Genellikle kahverengi-siyah renkleriyle karşımıza çıkan leopar deseni koyu renkli olmasıyla da büyük beden giyimde fazlasıyla tercih ediliyor. Bu desenin yalnızca şık giyim ürünleri için uygun olduğunu düşünmemelisiniz. Örneğin çeşitli büyük beden eşofman takımlarında kullanılan leopar desenleri, yarattığı renk kontrastıyla bulunduğu bölgeye bağlı olarak inceltici bir etkiye sahip olabilirken, kombininize hareket getirerek size spor-şık bir görünüm kazandırabiliyor. 

Ekose ile Retro Modası

Son yıllarda moda dünyasındaki retro akımlarla hayatımıza tekrar giren ekose desenini artık birçok üründe bulabiliyoruz. Özellikle kış sezonu giyim ürünlerinde fazlasıyla gördüğümüz ekose deseni etekler, pantolonlar gibi çeşitli ürünlere hareket getiriyor. Kombinlerinizde ekose desenlerini kullanırken dikkat etmeniz gereken nokta ise, yine desenlerin boyutu. Eğer ekose desenli bir parça kullanacaksanız, büyük kareler yerine daha küçük karelere sahip bir model tercih etmelisiniz. Ayrıca eğer ekose kullanıyorsanız, tek parça tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Örneğin, ekoseli bir pantolon veya etek yerine bir elbise tercih etmek bedeninizde yalnızca bir bölgeye dikkat çekip o bölgenin olduğundan iri görünmesine engel olur. 

Her Beden İçin Kurtarıcı Desenler

Büyük beden giyim alanında genellikle kadınlara gizlemek istedikleri bölgeler için bol giysiler tercih etmeleri önerilir. Fakat desenler söz konusu olduğunda bu öneri oldukça hatalı ve yersiz sayılabilir. Eğer vücudunuzda gizlemek istediğiniz bölgeler mevcutsa, istediğiniz görünümü size bol giysiler sağlamayacak, aksine sizi olduğunuzdan daha iri gösterecektir. En kolay ve en etkili yöntem ise çeşitli desenler üzerinde oynamak ve stilinizde desenlere yer açmak olacaktır. Desenler trendlere göre sürekli bir değişim içerisinde olsa da risksiz sayılabilecek ve sabitliğini yıllardır kanıtlayan desenler sizin de kurtarıcınız olabilir. Doğru desenleri, doğru şekilde kullanmayı öğrendikten sonra ise bol giysilerin arkasına saklanmak zorunda kalmayacaksınız!

Anasayfa
Hesabım
0
Sepetim
Ürün Ara