Doğru Pantolon Modeli Nasıl Seçilir?

Pantolonlar gündelik hayatta sıklıkla kullandığımız, kombinlerimizin kurtarıcısı, her türlü kombinin altına giyilebilen, hemen herkesin gardırobunda bulunan parçalar. Sıklıkla tercih edilen ve modanın her alanında karşımıza çıkan pantolon modellerini doğru seçmek ise son derece önemli. Zira kendi içerisinde oldukça fazla seçenek sunan bu parçalar, bambaşka tasarımlar ile karşımıza çıkıyorlar ve buna bağlı olarak doğru modeli seçmek de zorlaşabiliyor. Size uygun pantolon modelini seçebilmek için faydalanabileceğiniz bu rehber sayesinde farklı pantolon modellerinin artı yönlerini değerlendirebilecek, nokta atışı seçimler yapabileceksiniz. Okumaya devam ederek hangi pantolonların nasıl özelliklere sahip olduğunu ve pantolonların kombinlerinizde ne gibi değişiklikler yaratabileceği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bacak Boyunu Uzun Gösterecek Yüksek Bel Pantolonlar

Yüksek bel pantolonlar piyasaya sürüldükleri ilk günden bugüne bitmek tükenmek bilmeyen bir ilgiye boğuldular ve herkesin favorisi haline geldiler. Bir dönem oldukça popüler olan düşük bel pantolonlarla zıt bir görünüm ihtiva eden, son derece rahat bir kullanım deneyimi sunan ve kullanıcılarına şıklıklarından hiçbir şey kaybettirmeden bunu başaran yüksek bel pantolonlar daha uzun süre moda dünyasını domine edeceğe benziyorlar. Dar ya da geniş birçok farklı paça modeli ve çeşitli kumaş türlerinde beğenilerimize sunulan yüksek bel pantolonlar her şeyden önce kişiyi olduğundan daha uzun gösteriyor, bel bölgesini ise toparlayıcı bir etki yaratıyorlar. Bu modeller sayesinde kişi daha uzun ve ince bir görünüme sahip oluyor. Özellikle de yüksek bel skinny jean pantolonlar hemen her kombin ile kolayca uyum sağlayabilmeleri, esnek ve  rahat yapıları ile moda severlerin başlıca tercihleri arasında yer alıyorlar. 

Son Dönemi Kasıp Kavuran Bootcut Jean Pantolonlar 

Bootcut jean pantolonlar ne ispanyol paça modeller kadar geniş, ne de straight leg modeller kadar düz bir görünüme sahip. İki modelin arasında yer alan, ara bir form olarak adlandırabiliriz. Bacak boyunu oldukça uzun gösteren bootcut jean pantolonlar daha uzun ve ince gözükmek isteyenlerin başlıca tercihleri arasında yer alıyorlar. Pantolonum skinny jean pantolonlar gibi bacakları sarmasın ancak diğer modeller gibi de bol gözükmesin diyorsanız bootcut jean pantolonlar aradığınız model olabilir. Kesimi itibariyle ne çok dar ne çok bol, tam olarak bacak kalınlığınızla ilintili olacak şekilde üretilen bootcut kesim pantolonlara bir şans verebilirsiniz. Hem şık hem de son derece rahat, size özel dikilmiş gibi duran bu modeller ile kombinlerinizi yeni bir seviyeye taşıyın!

Bootcut Pantolonları Nasıl Kombinleyebilirsiniz?

Bootcut pantolonları birçok farklı kombine uyarlayabilirsiniz. Zira bu model pantolonlar hemen her kombin ile kolayca uyumlanabilen yapıları ile kullanıcılarına eşsiz bir deneyim sunuyorlar. Örneğin iş günleri ya da benzeri daha resmi bir görünüm gerektiren ortamlar için bootcut pantolonlarınızı pamuklu gömlek, şık triko hırka ya da blazer ceketler ile kombinleyebilirsiniz. Gündelik bir stil için ise gerek askılı v yaka bluzları, gerek crop top modellerini gerekse de basic oversize tişörtleri bu pantolonlar ile birlikte kullanabilir, birbirinden farklı forma sahip birçok üst grup kıyafet ile uyum içerisinde kullanabilirsiniz. 

İspanyol Paça Pantolon Modelleri

İspanyol paça pantolonlar üst başlıkta konu edilen bootcut kesim modellerin aksine diz altından itibaren daha geniş bir kesime sahip, kendilerine has bir görünümde, vintage modellerin günümüze birer yansıması, oldukça şık modeller olarak karşımıza çıkıyorlar. Bu modeller geniş paçaları sayesinde kişiye hareket özgürlüğü sağlıyor ve ferah bir kullanım deneyimi sunuyorlar. Gerek resmi ortamlarda gerekse de gündelik hayatta kullanabileceğiniz ispanyol paça pantolonları jean kumaş, keten kumaş ya da elastik likralı kumaşlarda bulabilir, farklı renk seçenekleri ve desenli modelleri de kombinlerinizde birer alternatif olarak değerlendirebilirsiniz. İspanyol paça modelleri kombinleyebileceğiniz topuklular ve şık gömlekler ile mükemmel bir uyum sağlayabilir, stilinizi kolay yoldan güncelleyebilirsiniz. 

Şık Ve Rahat: Palazzo Pantolon Modelleri

Palazzo pantolonlar şıklık ve rahatlığın aynı noktada buluştuğu, ilgi çekici ve sıra dışı modeller olarak karşımıza çıkıyorlar. Bu modeller baştan ayağa bol bir kesimde üretilip, birçok farklı kumaş, renk ve desen seçeneği ile vitrinleri süslüyorlar. Ferah kumaşları ve nefes alan geniş yapıları ile özellikle yaz aylarının favorisi olan palazzo pantolonları kuş kadar hafif hissedip aynı zamanda da şıklığınızdan ödün vermek istemediğiniz dönemlerde gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Palazzo pantolonları şık klasik kesim gömlekler, spor tarzda crop top modelleri ya da askılı bluzlar gibi birden fazla tarzda üst parça ile uyum içerisinde kullanabilir, farklı temalı kombinlere kolayca yedirebilirsiniz. Klasik pantolonlar yerine biraz daha farklı, yenilikçi ürünlerin arayışındaysanız palazzo pantolon modelleri tam da size göre!

Doğru Pantolon İle Rahatlık Ve Şıklığı Aynı Anda Deneyimleyebilirsiniz!

Bir kıyafetin sizin üzerinizde nasıl duracağı oldukça kişisel bir deneyimdir zira herkesin bedeni ve vücut şekli birbirinden ayrışıyor. Dolayısıyla sizin için doğru olan ürünü bulmak çokça modeli gözden geçirmek ve artı, eksileriyle değerlendirmek ile mümkün. Bunun için ise bu konu özelinde üst bölümlerde bahsedilen pantolon modellerini birbirinden farklı yönleri ile ele alabilir, size en çok hangi kesim ve modelin yakışacağını belirleyebilirsiniz. Doğru pantolonu seçerek kombinlerinizi yeni bir seviyeye taşıyabilir, akılcı dokunuşlar katarak görünümünüzü tamamen değiştirebilirsiniz. Bedeninize en uygun pantolonu bulduğunuzda size ne kadar yakıştığını görecek, rahatlık ve şıklığı aynı anda deneyimleyebileceksiniz.

Anasayfa
Hesabım
0
Sepetim
Ürün Ara