Özensiz Görünmeden Büyük Beden Eşofmanla Kombin Yapmak

Eşofmanlar, birçoğumuzun gardırobunun favori eşyası ve en rahat giysilerimiz. Evde, yürüyüşte, alışverişte…Mümkün olan her yerde giyebilsek giyeceğimiz bu giysiyi bazen çok tembel ve özensiz görünmesinden korkup giymekten vazgeçiyoruz; yani rahatımızdan ödün veriyoruz. Fakat son yıllarda sokaklarda bizi mutlu edecek kadar fazla plus-size eşofman kombini görmeye başladık. Öyle ki şık kombinlerde bile çeşitli eşofman modelleri karşımıza çıkıyor. İşte bu sizin için ev konforunuzu sokak şıklığıyla birleştirebileceğiniz mükemmel bir fırsat! Eşofman gibi spor ve konforla özdeşleşmiş bir parçayı tembel ve özensiz görünmeden kombinlemek pek kolay görünmese de, siz de birkaç ipucu sayesinde eşofmanlarınızı moda uzmanları ve stil ikonları gibi kombinleyebilirsiniz!

Eşofman Nasıl Kombinlenir?

Evinizde eşofmanınızla geçirdiğiniz rahat bir günde dışarı çıkmanız gerekti, fakat eşofman rahatlığını bırakmak istemeseniz de güzel ve şık görünmek istiyorsunuz. Eşofmanınızı değiştirmeden şık bir kombine sahip olmak isteyip nasıl yapacağınızdan emin olamıyorsanız, ihtiyacınız olan ipuçları aşağıda sizi bekliyor! 

  1. Kombininizin Tarzına Karar Verin

Büyük beden bir kadın olarak eşofmanla kombin yapmaya çalışmadan önce, gün içerisinde nasıl bir moda sahip olduğunuza ve kombininizin nasıl bir tarzda olmasını istediğinize karar vermelisiniz. Eşofmanlar size çok geniş çaplı bir kombin seçeneği yelpazesi sunabilir. Bu yelpaze içerisinde yapacağınız seçimleri kolaylaştırmak için öncelikle seçeneklerinizi daraltmalısınız. Bunun için de hedeflediğiniz stili belirlemek en önemli kriterdir. Böylece eşofmanınızı hangi parçalarla kombinleyeceğinize daha kolay karar verebilirsiniz. Sportif bir eşofman kombini mi istiyorsunuz, spor şık bir eşofman kombini mi istiyorsunuz? Buna karar verip kendi stilinizi oluşturmadan kendinizi iyi hissettiren bir kombin yapmak kolay olmayacaktır. 

  1. Bol Eşofmanlar Tercih Etmemeye Çalışın

Giyeceğiniz eşofman ile yapacağınız kombinin şık olmasını isteseniz de spor olmasını isteseniz de fazla salaş ve özensiz görünmemesi için eşofmanınızın fazla bol kesimli olmamasına dikkat etmelisiniz. Bunun için kendi bedeninizde olan ve üzerinize oturan bir eşofman modeli bulmalısınız. Bedeninizi göz önünde bulundurup, vücut tipinize en uygun modeli bulmayı hedefleyin. Üzerinize oturmayan ve bol duran bir eşofman size özensiz ve ev giyimini sokağa taşımış bir görüntü verecektir. Spor bir kombin yapacaksanız bile bu istediğiniz bir görünüm olmayacaktır. 

  1. Monokrom (Tek Renk) Kombinler Deneyin

Bir parçayı kullanmak istiyorsanız fakat nasıl kombinleyeceğinizi bilmiyorsanız, risksiz ve güvenli yolları tercih edin. Monokrom kombinler genellikle en risksiz ve kolay yollar arasında gelir. Tek renkten oluşan bir kombin yaratmak çoğu zaman oldukça kolaydır. Siyah bir eşofman, siyah bir t-shirt, ve siyah bir ayakkabı ile oldukça şık ve kolay bir kombine sahip olabilirsiniz. Yalnızca siyah değil, farklı bir rengin çeşitli tonlarını kullanarak da bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Örneğin kahverenginin farklı tonlarını bir araya getirerek tek renkten oluşan bir kombin yaratabilirsiniz. 

  1. Eşofmanlarınızı Şık Parçalarla Kombinleyin

Eğer eşofmanınızla şık bir kombin hazırlamak istiyorsanız, eşofmanınızı kombinlediğiniz diğer parçalar büyük önem kazanıyor. Örneğin şık bir kombini eşofmanınızı düz bir t-shirtle kombinleyerek elde etmeniz oldukça zor. Bunun yerine daha şık bir bluz ve ceket ile kombinleyerek eşofmanın vereceği sportif havayı dengeleyebilirsiniz. Bu görünümü de aksesuarlarla desteklemeyi ihmal etmemelisiniz. Şık bir ceket ile tamamladığınız kombini bir şal veya hareketli bir kolye ile dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz.

  1. Doğru Ayakkabıyı Seçin

Eşofmanla kombin yaparken en önemli ve tamamlayıcı unsur ayakkabıdır. İlk adımda verdiğiniz karar doğrultusunda hazırladığınız kombini taçlandıracak bir ayakkabı seçimi yapmaya çalışın. Eğer sportif bir kombin tercih edecekseniz, rahat bir spor ayakkabı ile kombininizi tamamlayabilirsiniz. Fakat daha şık veya spor şık bir kombin tercih edecekseniz şık bir günlük ayakkabı, bot, veya cesur bir seçenek olarak topuklu ayakkabı kullanabilirsiniz. Eşofman ve topuklu ayakkabı ikilisi son zamanların yükselen moda akımı athleisure yani spor şık giyimin en büyük öncülerinden birisi. 

Anasayfa
Hesabım
0
Sepetim
Ürün Ara