Plus Size Giyimde Online Alışveriş Rehberi

Online kıyafet alışverişini nasıl yapacağınızdan ve bu alışverişten memnun kalıp kalmayacağınızdan emin olamıyor musunuz? Kıyafetleri mağazada denemeden almak konusunda tereddütleriniz mi var? Pek çoğumuz için mağaza yerine internet üzerinden kıyafet satın almak konusunda biraz ön yargılı olmak son derece anlaşılır bir durum. Bunda kıyafeti üzerimize giydiğimizde nasıl hissettirdiğinin önemini göz ardı edemeyiz ancak online alışverişin bizlere sunduğu seçenek sayısını ve evimizin rahatlığında alışveriş yapma olanağını da değerlendirmekte fayda var. Tabi bu süreçte seçenekler arasında kaybolmadan doğru tercihleri yapmak da bir o kadar önemli. İnternet üzerinden çok fazla ve farklı seçenek arasından kendinize uygun olan seçimleri yapabilmeniz için ModaXL olarak sizlere yardımcı olması adına bir rehber oluşturduk.

İnternetten Alışveriş Yaparken Vücut Ölçülerinizi Bilmenin Önemi

Artık hepimiz kıyafet ölçülerinin markadan markaya ve kıyafetlerin yapıldığı kumaş türüne göre değişiklik gösterebileceğini biliyoruz. Boy, bel, göğüs ve basen ölçülerinizi alıp bir kenara not edin. Sonrasında beden ölçülerinizi mağazanın beden tablosu ile karşılaştırın. Böylelikle hangi bedenin size uygun olacağına dair kafanızda bir fikir oluşabilir.

İnternet Mağazasının Model ve Kıyafet Ölçü Tablosuna Göz Atın 

Standart bir beden tablosu artık pek de yeterli değil çünkü beden ölçüleri her markada bir miktar değişiklik gösterebiliyor. Müşteriler satın almak istedikleri kıyafetleri kendilerine daha çok benzeyen modeller üzerinde görmek, modellerin ölçülerine bakıp onları kendileri ile karşılaştırmak istiyorlar. Kendi vücut ölçüleriniz ile modelin vücut ölçülerini karşılaştırıp kıyafetin model üzerinde nasıl durduğuna bakmak da hangi bedeni alacağınıza dair doğru bir karar verme olasılığınızı artıracaktır.

Elinizdeki Kıyafet Modelleri İle Karşılaştırma Yapın

Hangi tarz kıyafetler size uyuyor ve hangileri uymuyor? Bu soruların cevabını bilmek yeni markalardan veya normalde de aşina olduğumuz markalardan kıyafet alırken önemli bir nokta. Kendinize yakışan kıyafet tarzlarını aklınızın bir köşesinde tutmanızda fayda var. Hangi elbise stilleri, üstler, pantolonlar, etekler, şortlar size daha çok yakışıyor? Elinizdeki kıyafetler ile karşılaştırma yaparak bu konuyu kafanızda netleştirmiş olmanız internetten alışveriş yaparken işinizi kolaylaştıracaktır. 

Kullanıcı Yorumlarını Okuyun

Kullanıcı incelemeleri, almayı düşündüğünüz kıyafet hakkında size gerçek bir bakış açısı sağladığı için son derece değerli yorumlardır. Bir kıyafetin size uygun olup olmadığı, daha büyük veya küçük bir beden seçmeniz gerekip gerekmediği konusunda daha iyi bir fikir edinmek için boyut, uyum ve malzeme kalitesine değinen yorumlara göz atın. Böylelikle yorumlardan yola çıkarak da kendi bedeninize uygun bir kıyafeti daha rahat bir şekilde seçebilirsiniz. 

Farklı Kumaş Türlerini Araştırın 

Üzerinize giydiğinizde kumaşın size nasıl hissettirdiği en az kıyafetin bedeni kadar önemlidir. Almak için aylardır kovaladığınız bir kıyafeti en sonunda aldıktan sonra kumaşın üstünüzde adeta bir kağıt parçası gibi bir hissiyat bırakması kadar kötü bir durum yoktur. Sadece fotoğrafa bakarak kumaşın hissiyatı konusunda bir fikir edinemeyeceğinizden dolayı, kumaş türleri konusunda bilgi edinmek faydalı olacaktır. Dolabınızı açıp sevdiğiniz kıyafetlerin etiketlerini okuyup kumaşları hakkında bilgi edinip  internetten alışveriş yaparken bu bilgileri referans olarak kullanabilirsiniz. 

Sosyal Medyada Sevdiğiniz Markaları Takip Edin

Özellikle Instagram gibi soyal mecralarda sevdiğiniz markaları takip ederek yeni sezon kıyafetlerden ve indirim dönemlerinden kolaylıkla haberdar olabilirsiniz. Beğendiğiniz bir kıyafet olduğunda anında kıyafeti görmüş olduğunuz post üzerinden alışveriş linkine ulaşabilirsiniz. Sosyal medya üzerindeki bu etkileşim size daha hızlı seçim imkanları sunacaktır. Ayrıca bir markanın hesabındaki etiketlenmiş fotoğrafları da kontrol edin. Bu fotoğraflar markanın kıyafetlerini giyen, gardıroplarındaki diğer ürünlerle tarzlarını şekillendiren çok çeşitli müşterileri gösterebilirler. Böylelikle sosyal medyanın da gücünü kullanarak online alışveriş sürecinizi geliştirebilirsiniz.

Online Alışveriş ile Ev Rahatlığında Alışverişin Tadını Çıkarın 

Günümüzde internet üzerinden alışveriş yapmak geçmişte olduğundan çok daha kolay, huzurlu ve hızlı bir süreç haline geldi. Seçenek ve beden çeşitliliği sayesinde kendinize uygun bir kıyafet bulmak artık yorucu bir süreç olmaktan çıkmış bulunuyor. Evinizin rahatlığında, keyifli bir müzik eşliğinde kıyafet alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz. ModaXL’ın sizler için sunmuş olduğu online alışveriş rehberi sayesinde büyük beden elbise ve tişörtlerden pantolon ve şortlara kadar birçok farklı çeşit kıyafeti seçerken internetten alışveriş sürecinizi daha kaliteli ve keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Anasayfa
Hesabım
0
Sepetim
Ürün Ara