Büyük Beden Giyimde Doğru Elbise Kombinleri

Giyeceğiniz elbiseyi seçerken doğru seçimi yapmanız son derece önemli. Zira bedeniniz için yanlış parçayı seçtiğinizde o elbise ne kadar pahalı, şık ya da kaliteli olursa olsun üzerinizde güzel durmayacaktır. Doğru seçimi yapabilmek için ise belirli kriterleri yerine getirmeniz gerekiyor. Örneğin vücut tipinize ve cilt alt tonunuza bakarak seçim yapabilirsiniz. Ya da elbisenin modelini vücudunuzun öne çıkarmak istediğiniz noktalarını vurgulayacak şekilde seçebilirsiniz. Benzer şekilde geri planda kalmasını istediğiniz bölgeleri saklayacak modelleri de seçebilirsiniz. Kısacası elbise giymek istiyorsanız bunu pat diye seçmek yerine, ince eleyip sık dokumalı ve vücudunuzu tanıyarak o bağlamda karar vermelisiniz. Hazırsanız büyük bedende elbise seçimi nasıl yapılır ve kritik noktalar nelerdir temalı yazımıza başlayabiliriz…

Doğru Elbiseyi Seçebilmeniz İçin Hayat Kurtarıcı İpuçları

Yukarıda da bahsedildiği gibi doğru elbiseyi seçerken dikkat etmeniz gereken belirli noktalar var. Bunlardan birisi yaka modelleri… Elbisenizin yakası dikkati üzerinde toplayabilecek temel noktalardan birisi olduğu için düzgün bir seçim yapmanız son derece önemli. Örneğin V yaka bir modeli tercih ederek boyun bölgenizi daha uzun gösterip, dikkati bu noktaya çekebilirsiniz. Bu şekilde bedeninizi daha dengeli gösterebilirsiniz. Benzer şekilde alt bedeniniz üst bedeninize oranla daha geniş görünüyor ise, balıkçı yaka bir modeli seçerek omuzlarınızı daha geniş gösterip bedeninizi dengeleyebilirsiniz. Bağlama detaylı kruvaze yaka elbiseler ise dikkati bel bölgenize çekip, vücut hatlarınızı daha zarif gösterebilir. Buradaki temel nokta kendi vücudunuzu, öne çıkartmak ya da saklamak istediğiniz noktaları düzgün bir şekilde belirlemenizle alakalı. Renk seçiminde ise cilt alt tonunuzu dikkate alın. Soğuk alt tonluysanız soğuk renkleri, sıcak alt tonluysanız sıcak renkleri seçin. Eğer nötr alt tonlu bir cilde sahipseniz ara renkleri tercih edebilirsiniz. Yarasa kol ve alta doğru genişleyen modellerle ise yine üst bedeninizi dengeleyebilirsiniz.  

Plus Size İçin Desenli Elbiseler

Elbisenizi desenli bir modelde seçmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken belirli noktalar var. Zira bir elbisenin deseni onun havasını baştan aşağı değiştirebilecek temel noktalardan birisidir. Büyük bedende desenli elbise seçimi yaparken desenlerin yatay olmamasına dikkat etmelisiniz. Bu sizi daha geniş gösterebilir. Minimal desenli elbiseleri daha sade ve zarif bir görünüm yaratmak istediğinizde kullanabilirsiniz. Geniş desenli elbiseleri ise dikkati tüm vücudunuza eşit şekilde yaymak istediğinizde kullanmanız mantıklı olabilir. Ayrıca çiçekli ya da soyut desenli parçalar tercih ederek enerjik ve dinamik bir görünüm elde edebilir, bunu da doğru aksesuarlar ile taçlandırarak kullanabilirsiniz. 

A-Line Ya Da Wrap Elbiselere Bir Şans Verin

A-line elbiseler adından da anlaşılacağı gibi tepeden bakıldığında A harfini andıran elbiselere denmektedir. Yani göğüs kısmı dar olup, etek ucuna doğru genişleyen modeller bu kategoridedir. Bu tarz modeller vücudunuzu sarmaz, aksine genişleyen kesimleriyle vücudunuzu sarmalamadan zarif bir görünüm ortaya çıkartırlar. Bu şekilde daha elegan bir görünüm elde edebilir, üst bedeninizi öne çıkarıp alt bedeninizi saklayabilirsiniz. Wrap elbiseler ise 70’li yıllarda öne çıkan modellerden birisi. Başta da bahsettiğimiz kruvaze yaka elbiselere wrap elbise de denmektedir. Bu elbiselerin temel özelliği iki taraftan bağlanarak elbise şeklini almasıdır. Çoğunlukla jarse kumaştan tercih edilen bu elbiseler dökümlü duruşuyla sizi oldukça şık gösterecek modeller arasında yer alıyorlar. Elbise seçiminizi yaparken biraz daha farklı olmak ve gösterişli tarzınızla dikkat çekmek isterseniz bu modelleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. 

Basic Tarzda Büyük Beden Elbiseler

Hepimiz şıkır şıkır, şaşaalı elbiselerden hoşlanmayabiliyoruz. Ya da bazı günler daha sade bir görünüme sahip olmak isteyebiliyoruz. Desen ya da ilginç tasarımlardan hoşlanmayanlar, biraz daha sade modeller arayanlar basic büyük beden elbise modellerine bakabilirler. Bu tarz modellerde seçeceğiniz kumaş yapısı oldukça önemli. Örneğin triko kumaşını seçerseniz elbiseniz vücudunuzu saran bir yapıda olacaktır. Vücudunuzu tamamen saran, balıkçı yaka triko siyah bir elbise tercih edebilirsiniz. Bu ve buna benzer modeller her daim kombinlerinize kolaylıkla uydurabileceğiniz, kurtarıcı parçalar arasında yer alıyorlar. Ya da yine tek renk, örneğin pudra pembesi pamuklu kumaştan tunik bir elbise tercih edebilirsiniz. Bu tip bir elbise ferah kumaşı ve sade görünümüyle sizi oldukça zarif gösterecektir. Basic elbiselerinizi çeşitli aksesuarlar ile destekleyerek daha zengin bir görünüme de kavuşturabilirsiniz. 

Güzel Giyinebilmek İçin Bedeninize Uygun Kıyafetler Seçmelisiniz!

Bedeninizi doğru tanıyıp ona hak ettiği değeri verdiğinizde elde edeceğiniz sonuçlara şaşırabilir, hem zarif hem de son derece şık görünümleri fazla çaba harcamadan elde edebilirsiniz. Yukarıda bahsi geçen önerileri dikkate alarak, size en çok yakışacak elbiseyi kolayca bulabilirsiniz. Doğru elbiseyi bulduğunuzda ise onu gerekli gördüğünüz aksesuarlar ve çeşitli başka parçalarla destekleyerek kombinlerinizi bambaşka bir havaya sokabilir, göz kamaştırmaya devam edebilirsiniz. Unutmayın, moda kendisine verilen kıymeti asla geri çevirmez. Siz gerekli özeni gösterdiğinizde karşılığını alacağınızdan emin olabilirsiniz. Haftaya görüşene kadar kendinize çok iyi bakın, hoşçakalın…

Anasayfa
Hesabım
0
Sepetim
Ürün Ara