Burç Grubunuza Göre Nasıl Giyinmelisiniz?

Hepimizin bir burcu ve burcunun dahil olduğu bir element grubu var ve çoğumuz bu burçların kişisel özelliklerimizi belirlediğine inanıyoruz. Peki kişisel özelliklerimiz açısından  oldukça belirleyici olan burçları günlük kombinlerimizi yaparken neden dikkate almayalım? Bu şekilde kendinizi daha iyi tanıyabilir ve size en çok yakışacak, en doğru kombinleri yapabilirsiniz. Ancak burçları tek tek ele almak yerine, ait oldukları grup dahilinde, sizler için daha faydalı olması adına kapsayıcı bir biçimde anlatacağız. Kahvenizi, çayınızı hazırladıysanız burçlar ve astroloji dünyasına bir giriş yapalım ve hangi burç grubu neleri giyerse daha iyi olur inceleyelim.  

Ateş Burçlarına Çok Yakışacak İddialı Parçalar: Koç, Aslan ve Yay Burçları Neler Giymeli?

Ateş grubunun burçları isimlerinden de anlaşılacağı gibi oldukça ateşli, cesur ve özgüvenli burçlar. Bu burçlara sahip insanlar keskin, güçlü kişilikleri ve lider özellikleriyle girdikleri her ortamda dikkat çekmeyi başarıyorlar. Örneğin koç burcu oldukça enerjik, atletik, mücadeleci ve inatçı bir burç. Baskın bir kişiliğe sahip. Haliyle giyindiğinde de bu enerjik ve aktif kişiliğine uygun şekilde gösterişli ve sportif parçalar tercih etmesi yerinde olur. Girdiği ortamda dikkat çekecek ışıltılı parçalar takıp takıştırırsa hep istediği gibi daha kolay odak noktası olabilir. Aynı şekilde aslan da özgüvenli, cesur ve lider yapısına uyacak şekilde iddialı parçalar giymeli. Lüks ve gösterişten hoşlandığı için kaliteli markalara yönelmeli. Modayı yakından takip ederek trend ürünleri cesur kombinlerine yedirmeli. Ateş grubunun son burcu olan yay ise özgür ve maceracı yapısına uyacak şekilde konforlu ve rahat ürünler tercih edebilir,. Örneğin ergonomik spor ayakkabılar ve basic spor parçaların gardırobunda bulundurması gereken başlıca ürünler arasında olduğunu söyleyebiliriz. 

Su Grubunun Zarafetini Yansıtacak Kıyafetler: Yengeç, Akrep ve Balıklar

Su grubu burçları genellikle daha duygusal, romantik ve gizemli özelliklere sahip. Örneğin duygusal yapılarıyla öne çıkan yengeçler için daha sade ve basit parçalar ön planda olmalı. Ayrıca duygusal ve yumuşak kişiliklerine uyacak şekilde kıyafetlerinde soft tonlar ve doğal pamuklu kumaşlar tercih etmeliler. Balıklar da tıpkı yengeçler gibi duygusal bir yapıya sahip olduklarında benzer şekilde giyinebilirler. İpek ve şifon kumaşları kullanabilir, doğadan ilham alan desenlere sahip, örneğin çiçekli parçaları kombinlerinde kullanabilirler. Akrepler ise bu iki burçtan biraz daha farklı bir çizgide duruyor, su grubunun gizemli ve tutkulu tarafını temsil ediyorlar. Vücut hatlarını ortaya çıkaracak dar kalıp modeller giyinebilir, dişil enerjisi yüksek, feminen kombinler yapabilirler. Tutkulu yapılarını vurgulayacak şekilde kırmızı ve tonlarını kombinlerinde kullanabilir, deri, şifon ya da saten kumaşlarını tercih edebilirler. Makyaj tarzları ve aksesuar seçimleri ise iddialı ve cesur görünümlerini destekleyen nitelikte göz alıcı olursa çok daha uygun olabilir. 

Toprak Burçları İçin Kendileri Gibi Cool ve Havalı Kombinler: Boğa, Başak ve Oğlak

Toprak grubu burçları düzenli, disiplinli, kararlı ve özgüveni yüksek burçlar. Kaliteli, rahat, sade, klasik ve şık parçaları tercih ediyorlar. Oğlaklar çalışkan ve kararlı yapıları ön planda olan, geleneklere sıkı sıkıya bağlı, kuralcı burçlar. Dolayısıyla sürekli değişen trendleri takip etmek yerine klasik şıklığın konforunu tercih edebilirler. Klasik gömlekler, kumaş pantolonlar ve ceketler, kazaklar ve paltolar gardıroplarının baş köşesinde olacak ve bir araya geldiklerinde müthiş bir uyum sağlayacak ürünler olarak önemlerini koruyorlar. Başaklar ise çalışkan ve düzenli oldukları kadar oldukça titiz bir yapıya sahipler. Düzeni, planlı ve programlı yaşamayı oldukça seven başaklar kıyafetlerinde aynı oğlaklar gibi klasik parçalar ve temel renkleri tercih edebilirler. Titiz yapılarına uyacak şekilde şık olduğu kadar göz yormayacak sade parçalara yönelirlerse daha doğru bir tercih olur. Son olarak boğalara gelirsek şıklıkları kadar rahatlıklarına da düşkün bir burç olarak ön plana çıkıyorlar. Bu yüzden giyecekleri kıyafetlerin konforlu ve kullanışlı olacak, sade ve sportif ürünler olmasına dikkat edebilirler. Onlar için en önemli detay giydikleri şeyin içerisinde rahat etmek olduğundan kıyafetlerinin kumaş kalitesine ve kalıbına dikkat etmeleri gerekir. 

Hava Grubu İçin Trend Modeller: İkizler, Terazi ve Kova Burçları

Canlı, enerjik ve yaratıcı yapılarıyla dikkat çeken hava grubu burçları için şık olmak oldukça kolay. Örneğin zekaları, yaratıcılıkları ve enerjik yapılarıyla öne çıkan ikizler burçları dikkat çekmekten oldukça hoşlanırlar ve kombinlerinde yaratıcı özelliklerini konuşturmaları oldukça mantıklı olur. Örneğin canlı renklerden uyumlu kombinler ortaya çıkartabilirler. Kıyafetleri şık olduğu kadar rahat da olmalıdır çünkü ikizler burçları yerinde duramayan, oldukça enerjik bir yapıdalar. Bir diğer burç olan teraziler ise zarif ve uyumlu yapılarına uyacak, trend ve bir araya geldiğinde oldukça uyumlu duran parçaları tercih etmeliler. Zarafetlerini ön plana çıkartacak dantelli ya da şifon, klasik modeller tercih edebilirler. Grubun son burcu olan kovalar ise çılgın, yaratıcı ve sıradışı özellikleriyle ön plana çıkıyorlar. Bu özelliklerini besleyecek ilginç ve yaratıcı kombinler yapabilir, giyim tarzlarıyla kendilerinden söz ettirebilirler. Oldukça eğlenceli parçaları bir araya getirerek ilgi çekici kombinler oluşturabilirler. 

Burcunuza Göre Giyindiğinizde Kendinizi Daha Özgür Hissedeceksiniz!

Burçlar ve ait oldukları grupları baz alarak giyindiğiniz taktirde kendinizi daha özgür hissedecek ve eskiye kıyasla daha kolay ifade edebileceksiniz. Kendi kişisel özelliklerinizi baz alarak giyinmek sizi daha rahat, özgüvenli ve şık hissettirecek. Zira moda her ne kadar değişen olsa da kişilik özellikleriniz baki kalır ve giyinirken de bu özellikleri dikkate almak verebileceğiniz en doğru kararlardan birisi olabilir. Öyleyse ne yapıyoruz, burcumuzu ve kendimizi iyi tanıyor, giyinirken bu özellikleri göz ardı etmiyoruz. Bir sonraki hafta görüşene kadar hoşçakalın…

Anasayfa
Hesabım
0
Sepetim
Ürün Ara