Büyük Bedende Jean Pantolon Kombinleme Rehberi

Büyük beden jean pantolonlar hemen hemen her kadının gardırobunda bulunan, günü kurtaran parçalardır. Her stile uyum sağlayan modellerde bulunabilen jean pantolon modelleri birçok farklı stilde kombinlenebilmesi ile öne çıkar. Ayrıca gün içinde sağladığı konfor sayesinde de sıklıkla tercih edilir. Hem günlük hem şık kombinlerde, her stile uyum sağlayabilecek şekilde kullanılan jean pantolonları kombinlemek ise bazen birkaç püf noktaya dikkat etmeyi gerektirebiliyor. Siz de büyük beden jean pantolonlarınızla başarılı kombinler ortaya çıkarmak istiyorsanız, önerilerimize göz atabilirsiniz!

Büyük Beden Jean Pantolon ile Şık Kombin Nasıl Yapılır?

Jean pantolonlar genelde günlük kombinlerle özdeşleştirilse de artık şık kombinlerde de sıklıkla tercih ediliyor. Fakat başarılı şekilde büyük beden jean pantolonunuzla şık bir kombin yapmak istiyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç nokta var:

Vücut Tipinize Göre Jean Pantolon Tercih Edin

Yaptığımız kombinlerin öncesinde hayal ettiğimiz gibi sonuç vermemesinin en büyük sebeplerinden birisi vücut tipimize göre giyinmiyor oluşumuzdur. Bu konuda en önemli parça ise pantolonlardır. Büyük beden jean pantolon ile şık bir kombin yapmayı düşünüyorsanız, bu pantolonun tam olarak kendi bedeninizde olmasına ve vücut tipinize uygun bir modelde olmasına dikkat etmelisiniz. Örneğin, alt bedeniniz üst bedeninize daha kısaysa ve bacaklarınızı olduğundan daha uzun göstermek istiyorsanız yüksek bel jean pantolon modelleri tercih etmelisiniz.

Stilinizi Göz Ardı Etmeden Kendiniz Olun

Hangi tarzda olursa olsun başarılı bir kombin yapmak istiyorsanız en önemli nokta giydiğiniz kıyafetlerin içinde kendinizi rahat ve özgüvenli hissetmenizdir. Bu yüzden büyük beden jean pantolonlarınızla kombin yaparken kendi stilinizin dışına çıkmamaya çalışın. Elbette stilinizde küçük değişiklikler ve denemeler yapmak her zaman iyi olacaktır, fakat bu değişiklik çok büyük ve emin olmadığınız bir değişiklik olursa kendinizi kötü hissetmenize, özgüveninizin düşmesine sebep olacaktır. Bunlar da kombinlerinizin başarılı görünmesinin önüne geçecek en büyük etkenlerdir. 

Aksesuar Seçiminize Önem Verin

Önceki iki noktayı göz önünde bulunudurup kombininizin büyük çoğunluğunu oluşturduktan sonra en önemli adım aksesuar seçimidir. Özgün stilinizi en başarılı şekilde ortaya çıkaracak, kombininizin sizi yansıtmasını sağlayacak parçalar olan aksesuarlara genelde pek önem vermeyiz. Fakat unutmayın, aksesuar kullanımı her şeyi değiştirebilir. Örneğin, siyah bir büyük beden jean pantolon ile siyah bir sweatshirt kombini başta oldukça günlük ve sıradan görünebilir. Bu kombini büyük altın küpeler ve gösterişli bir kemer tamamlarsanız, şık ve özgün bir kombin elde etmiş olursunuz.

Büyük Beden Jean Pantolon ile Günlük Kombin Nasıl Yapılır?

Jean pantolonlar zaten günlük giyimin bir parçası olduğu için günlük kombin yapmanın çok kolay olduğunu düşünebiliriz. Fakat jean pantolonunuz ile yaptığınız günlük kombinin özgün ve stil sahibi olabilmesi için bu kolay olan süreçte birkaç tane dikkat etmeniz gereken püf nokta bulunur:

Alt – Üst Beden Oranına Dikkat Ederek Kombini Tamamlayın

Büyük beden jean pantolon ile yapacağınız günlük kombinlerin fazla salaş ve özensiz görünmemesi için alt-üst oranına dikkat etmelisiniz. Yani, eğer tercih ettiğiniz jean bol kesimli bir pantolonsa, üstünüze dar bir tişört tercih etmelisiniz. Hem altınıza hem üstünüze bol kesimli parçalar giymek sizi olduğunuzdan daha iri gösterecektir ve dağınık bir görüntü yaratacaktır. 

Jean Pantolon Seçiminizde Renk Tonuna Önem Verin

Birçoğumuzun jean pantolon alışverişinde renk tonu büyük rol oynar. Günlük kombinlerde de jean pantolonun rengi aynı önemde bir role sahiptir. Kombininizde tercih edeceğiniz diğer parçaları da göz önünde bulundurarak bir renk dengesi yaratmak önceliğiniz olmalı. Örneğin, siyah bir sweatshirt ve siyah bir çift spor ayakkabı tercih edecekseniz, daha açık tonlarda bir jean ile bu kombini tamamlamak dengeli bir renk dağılımı oluşturacaktır. 

Büyük Beden Jean Pantolon ile Özgün Kombinler Yaratın

Büyük beden jean pantolonunuz ile kombin yaratmak istiyorsanız, hangi tarzda bir kombin yaparsanız yapın, hangi püf noktalara dikkat ederseniz edin bütün bunların yanında en önemli olan nokta özgünlüktür. Elbette çevrenizden, moda trendlerinden, influencerlardan ilham almadan kombin yapmak ve bir stil yaratmak kolay değildir. Fakat bu ilhamlardan yola çıkarak kombinler yaratırken kendinize uyarlamayı, stilinizden ince detaylar eklemeyi göz ardı etmemelisiniz. Eğer kendinize uyarlamak yerine yalnızca taklit üzerinden yola çıkarsanız ne özgüveniniz yüksek olacaktır, ne de kombininiz başarılı görünecektir. Aldığınız ilhamları özgün düşüncelerinizle harmanlayarak oluşturduğunuz kombinlerde ise büyük beden jean pantolonlarınız en konforlu ve en şık seçenekleri size sunacak!

Anasayfa
Hesabım
0
Sepetim
Ürün Ara