Büyük Beden Ceket Kombin Önerileri

Zamansız parçalardan olan ceketler özellikle ara mevsimlerin vazgeçilmez parçalarından biridir. Kumaş ve boy seçenekleriyle kombinlerinizi tamamlayabileceğiniz ceketler ile şık görünmeniz ve caddelerin tozunu attırmanız mümkün! Elbette büyük beden tercihlerde dikkat edebileceğiniz bazı püf noktalardan ve büyük bedende ceketleri nasıl kombinleyebileceğinizden bahsedeceğiz.

Akla ilk gelen ceketler arasında kot, deri, blazer, süet ve kürk gibi spor şık modeller yer alıyor. Yaptığınız kombine göre üstünüze geçirebileceğiniz bu parçalara bakmadan önce büyük beden ceket kombinlerken dikkat etmeniz gerekenleri hatırlatalım.

Plus Size Ceket Kombinlerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

-Alt ve üst bedeninizi tanımak

-Bedeninize göre ceket boyu seçmek

-Ceketlerin üzerinizde akıcı durması

-Ceket kollarının gereğinden uzun/kısa olmaması

-Mevsime uygun tercih yapmak

Büyük Beden Deri Ceket Nasıl Kombinlenebilir?

Plus-size deri ceketi kombinlemenin en tarz yollarından birisi oversize bir seçim yapmak olabilir. Halihazırda maskülen havası olan deri ceketi gelin abartalım, oversize bir model ve siyah deri tayt ile ‘deri’nin en şık halini üzerinizde taşıyın. Büyük beden özelindeki tavsiyemiz ise yumuşak deri ceket tercih etmeniz olacaktır. Bu model hem üzerinizde daha akıcı duracaktır, hem de sıradan bir model olmaktan uzaktır.

Büyük Beden Kot Ceket Nasıl Kombinlenebilir?

Plus-size kot ceket önerimizde ise en sıradan, boyu belde biten ve vücudunuza oturan bir kot ceket ile şalvar pantolon kombini geliyor. Özellikle alt bedeninde büyük beden giyen kadınlar için şalvar pantolon ve ceket ikilisi hem rahat hem de kendine özgün bir tarz oluşturmaya bire bir. Yaz aylarına girmeden önceki haftalarınızı dolabınızda bulunduracağınız bir kot ceket ve birkaç şalvar pantolon ile geçirebilir, mevsime uygun giyinebilirsiniz.

Büyük Beden Blazer Nasıl Kombinlenebilir?

Biraz daha şık ve sade bir kombin yapacaksanız eğer plus size siyah bir blazer ve havuç pantolon işinizi fazlasıyla görecektir. Büyük bedende akıcı ve pürüzsüz bir görüntü elde etmenin bir yolu yumuşak kumaşlarda vücudunuza tam oturmayan, aynı zamanda çok da bol olmayan tercihler yapmaktır. Blazer ve havuç pantolon ikilisi ise tam da buna bir aday! Şıklık derecenizi artırmak istiyorsanız rahatlıkla bir topuklu ayakkabı ile kombinleyebilir, spor şık olmak istiyorsanız da sade bir sneaker giyebilirsiniz.

Büyük Beden Kürk Ceket Nasıl Kombinlenebilir?

Baştan uyaralım, plus size kürk ceket çoğu zaman riskli bir tercih olabilmekte! Fakat doğru kombinlendiğinde çok şık görünmeniz de mümkün. Kürk ceketler yapısı gereği hacimli ve gösterişli parçalardır. Bu nedenle kürkün altına sade bir seçim yapmak doğru bir başlangıç olabilir. Kürk ceketinizin boyunu seçerken ise alt bedeninize göre karar verebilirsiniz, örneğin büyük beden alt giyiyorsanız boyu belde biten bir ceket öneririz. Aksi halde kendisi hacimli olan bu parçayı akışkan göstermekten uzak olabilirsiniz. Eğer yalnızca üst bedeniniz plus size ise, o zaman ceket boyu seçmede daha özgürsünüz. Kürk ceket altını sade tutmak ve daha sporlaştırmak için bir jean tercih edebilirsiniz.

Mevsimlik giyime çok uygun olan ceketleri bedeniniz dikkate alındığında kombinlemenin daha kolay olduğunu gördük. İçinde en rahat ettiğiniz ve gözünüze en akıcı gelen kombinlerin -özellikle sade kombinlerin- sizin için doğru olduğuna inanıyoruz. ModaXLarge olarak kendiniz için yapabileceğiniz en güzel şeyin bedeninizi tanımak olduğunu hatırlatır, güzel günlerde dilediğinizce giyinmenizi dileriz.

Anasayfa
Hesabım
0
Sepetim
Ürün Ara