Ofis Şıklığını Üst Seviyeye Taşıyan Büyük Beden Ofis Kombinleri

Birçoğumuz günlerimizin büyük kısmını ofislerimizde geçiriyoruz. Günlük kıyafetlerimizden daha çok çaba, şıklık ve resmiyet gerektiren ofis kombinlerimizi hazırlamak da bazen gereğinden fazla vaktimizi alır. Neredeyse her gün uğraştığınız bu süreci kolaylaştırmak için birkaç küçük püf noktayı ve mutlaka dolabınızda bulundurmanız gereken parçaları bilmek faydalı olabilir.

Ofiste Şıklığı Yakalamak için İpuçları

Çoğu kadının belli bir stili olsa ve her koşula göre bu stili uyarlayabilse de ofis giyim söz konusu olduğu zaman işin içine uyulması gereken kurallar girebiliyor ve işimizi zorlaştırabiliyor. Ofis kombinleri hazırlarken karşılaşabileceğiniz zorluklarla kolaylıkla başa çıkabilmeniz için birkaç püf noktaya kulak vermek isteyebilirsiniz.

Vücut Tipinize Göre Giyinmeye Dikkat Edin

İşe gittiğimiz günlerde özensiz, dağınık bir görünüme sahip olmak en son isteyeceğimiz şeylerden birisidir. Ofise giderken abartısız, seviyeli bir şıklığa sahip olmak isteriz. Özensiz görünmeden kombin yapabilmenin en önemli gerekliliklerinden birisi ise vücut tipinize uygun giyinmektir. Vücut tipinizi ve buna göre nasıl modellerde nasıl parçalar tercih etmeniz gerektiğini bildikten sonra yaptığınız kombinler üzerinizde daha iyi görünecektir. İster şık bir kombin planlıyor olun ister günlük, bu her zaman dikkat etmeniz gereken bir konudur. 

Giydiklerinizin Size İyi Hissettirmesi Önceliğiniz Olsun

İş hayatımızda gün içinde birçok stresli ve yorucu durumla karşı karşıya kalabiliyoruz. Böyle durumlarda üzerimizde bizi rahatsız eden, içinde kendimizi iyi hissetmediğimiz kıyafetler olması ise sinir ve stres katsayımızı arttıran şeylerden birisi olabiliyor. Bu yüzden ofis kombinlerinizde konforlu bir şıklığın yanında kendinizi iyi hissettiğiniz ve sizi mutlu eden renkler tercih etmek gün içinde daha keyifli ve mutlu olmanıza yardımcı olacaktır. Kendinizi güzel hissetmek ve dolayısıyla keyfinizin yerinde olması da doğal olarak sinir ve stres oranlarınızın düşmesini sağlayacaktır. Yani her şeyden önce, kendinizi iyi hissettiğinize emin olun!

Kalabalık Kombinlerden Kaçının

Her ne kadar özgünlüğünüzü ve asıl stilinizi aksesuarlarınız yansıtıyor olsa da ofis kombinlerinizde fazla gösterişli ve çok sayıda aksesuar kullanmaktan kaçınmak isteyebilirsiniz. Kalabalık ve fazla hareketli görünen kombinler elde etmek istediğiniz şık görünüşün önüne geçebilir. Çok sayıda aksesuar kullanarak bir uyum elde etmek genelde pek de kolay değildir. Bu riskten kaçınmak için az sayıda ve güvendiğiniz aksesuarları kullanmak isteyebilirsiniz. 

Ofis Kombinlerinizi Taçlandıracak Parçalar

Blazer Ceket

Hem şık kombinlerin hem de spor şık veya günlük kombinlerin en önemli parçası olan blazer ceketler birçok farklı kesim ve modele sahiptir. Bu da kendi stilinize ve vücut tipinize en uygun blazer ceket modelini kolaylıkla bulabileceğiniz anlamına geliyor. Şık kombinlerden günlük kombinlere her stile yerleştirebileceğiniz bu parça ofis kombinlerinizde büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Kombin yapma üzerine fazla düşünmek istemediğiniz bir günde kurtarıcı parçanız olarak etrafında uğraşsız kombininizi şekillendirebileceğiniz bir parça istiyorsanız hemen kendinize en çok yakıştırdığınız model ve kesimde bir blazer ceket edinmelisiniz.

Gömlek ve Bluz

Neredeyse her şık kombinin parçası olan gömlek ve bluzlar çok fazla çeşit seçeneğine sahiptir. Bu da hem stilinize göre bir model bulmak hem de ne kadar şık olmak istiyorsanız bu seviyeye uygun bir model bulmak için işinizi epey kolaylaştırır. Fakat ofis kombinleriniz için gömlek veya bluz modelleri tercih edecekseniz kumaş yapısı konusunda dikkatli olmalısınız. Örneğin, ofis kombinlerinizde kullanacağınız gömlek ve bluz modellerinde şifon, ipek veya saten kumaşlar tercih etmek kombininize daha resmi ve şık bir hava katacaktır. 

Stiletto Ayakkabı

Çalışma hayatımızda kombin yaparken eğer ideal bir her gün ayakkabımız yoksa genellikle ayakkabı seçimi zorlayıcı olabilir. İşte böyle durumlar için konforlu bir stiletto edinmek kurtarıcı bir çözüm olacaktır. Hemen hemen her kombin ile kullanılabilen stiletto ayakkabılar ofis kombinleriniz için vazgeçilmez bir parça haline gelebilir, ne giyeceğim sorunlarınızı kolaylıkla çözebilir. Fakat ayak yapınızı göz önünde bulundurarak konfor seviyenizi de göz ardı etmemelisiniz.

Kumaş Pantolon

Birçoğumuz ofis kombinlerimizde etek ve elbise giymeyi tercih etsek de bu ikisi her zaman en konforlu iki seçenek olmayabilir. Konforumuza düşkün olduğumuz veya etek giymek için fazla soğuk olan günlerde bizi kurtaracak birkaç güvenilir kumaş pantolon her zaman dolabımızda bulunmalıdır. Fakat kumaş pantolon bazen riskli olabileceğinden vücut tipinize en uygun kumaş pantolon modelini bulup tercihlerinizi bu yönde yapmalısınız. En risksiz kumaş pantolonları olan havuç pantolon veya palazzo pantolon modellerini deneyebilirsiniz.

Anasayfa
Hesabım
0
Sepetim
Ürün Ara