Büyük Bedende Tesettür Kombini Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Büyük bedende tesettür kombini yapmak, içinde kendinizi iyi hissettiğiniz bir kombin bulmak bazen zorlayıcı olabilir. İstediğiniz ve size iyi hissettirecek ideal kombini yapabilmek için bu zorluğu aşmanız, bu zorluğu aşabilmek için de birkaç püf noktaya dikkat etmeniz gerekecek:

Giydiğiniz Desenler Konusunda Seçici Olun

Büyük bedende tesettür kombini yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan birisi desen seçiminizdir. Sizi olduğunuzdan daha iri göstermeyecek, birbirine uyumlu desenler seçmek risksiz olacaktır. Küçük ve fazla desenler yerine az ve büyük desenler seçmek istediğiniz görünümü yakalamanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, farklı desenlerdeki giysileri bir arada kullanırken bu desenlerin birbiri ile uyum içinde olmasına ve fazla kalabalık bir görüntü oluşturmamasına dikkat etmelisiniz. 

Giysi Katlarını Azaltın

Kombin yapmaya çalışırken içimize sinmeyen bir şeyler olduğunda genelde kıyafet katları ekler ya da çıkarırız. Bu şekilde kombinlerinizi kurtarmaya çalışırken eklediğiniz katlar size yardım etmekten çok işinizi zorlaştırıyor olabilir. Büyük bedende tesettür kombini yaparken üzerinize giydiğiniz kat sayısına ve bu katları nasıl kullandığınıza fazlasıyla dikkat etmelisinzi. Aksi takdirde bu olduğunuzdan daha iri görünmenize veya özensiz bir görüntüye sahip olmanıza yol açabilir.

Doğru Renk Seçimi Yapmaya Çalışın

Büyük bedende tesettür kombini yaparken en önemli noktalardan birisi renk seçimidir. Büyük bedende ideal renk seçimleri için genelde koyu renkler önerilse de, bundan daha önemli olan kriter cilt alt tonunuzdur. Eğer soğuk cilt alt tonuna sahipseniz mavi, mor, pembe gibi renkler; sıcak cilt alt tonuna sahipseniz kırmızı, turuncu, yeşil gibi renkler tercih etmek sizin için daha iyi bir seçenek olacaktır. Elbette hepsinden önemlisi, sevdiğiniz ve size yakıştığını düşündüğünüz renkleri tercih etmek en faydalı ve güvenli seçenektir. 

Büyük Bedende Tesettür Kombin Önerileri

Büyük bedende tesettür kombin yapmanın püf noktalarını öğrendikten sonra hala ideal kombini oluşturmaya başlamak için birkaç küçük öneriye ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. İşte sizin için faydalı olabilecek birkaç kombin önerisi:

Kombininizi Kemerle Bütünleştirin

Eğer büyük beden tesettür kombininizde tunik veya şık bir elbise tercih edecekseniz fakat yine de kombininize biraz hareket katmak istiyorsanız büyük ve şık bir kemer ekleyebilirsiniz. Büyük kemerler kullanmak hem elbisenize veya tuniğinize daha özgün bir hava katacak hem de olduğunuzdan daha ince görünmenizi sağlayacaktır. 

Güvendiğiniz Seçeneklerden İlerleyin

Mutlaka sizin de herkes gibi günü kurtaran, giyecek bir şey bulamadığınız zaman elinizin gittiği belli parçalarınız vardır. Dilerseniz bu parçalar, ideal kombinleriniz için zemin oluşturabilir. Küçük aksesuar eklemeleri veya detay değişiklikleri yaparak hem güvendiğiniz ve kendinizi içinde iyi hissettiğiniz bir kıyafet giymiş olursunuz, hem de yeni bir kombine sahip olursunuz. Örneğin çok sevdiğiniz bir eteği daha önce hiç kombinlemediğiniz farklı bir ayakkabıyla tamamlayabilirsiniz veya en sevdiğiniz bluz ile daha önce hiç denemediğiniz bir ceketi bir araya getirebilirsiniz. Bu kısım tamamen hayal gücünüze ve zevkinize kalmış. 

Aksesuar Değişikliği Yapın

Farkında olmasak da bazı aksesuarlarımıza alışıp sürekli bunları kullanırız. Mutlaka hepimizin neredeyse her gün kullandığı çantalar, her gün taktığı kolyeler vardır. Yeni ve size iyi hissettirecek kombinler yapmak istiyorsanız bu alışkanlıklarınızdan vazgeçmeniz gerekebilir. Eğer kıyafetleriniz konusunda büyük değişiklikler yapmak için hazır hissetmiyorsanız fakat yine de kombin yapma konusunda yeniliğe ihtiyacınız varsa, aksesuarlarla oynamak risksiz ve oldukça keyifli bir yöntem olabilir. Uzun süredir kullanmadığınız bir çanta kullanabilir, veya daha önce hiç aklınıza gelmemiş bir bluz-kolye kombini deneyebilirsiniz. Aynı şekilde eşarp seçimlerinizde de değişikliğe gitmek büyük bir fark yaratabilir. Kullandığınız eşarplar ve kıyafetlerinizdeki renk kombinlerinde küçük değişiklikler yapmak da az risk taşıyan fakat size iyi hissettirebilecek değişikliklerdendir. 

Büyük Beden Tesettür Giyimde Yeni Kombinler

Büyük beden tesettür giyim kombinlerinizde kendinizi iyi hissetmek istiyorsanız, birkaç değişiklik işinize yarayacaktır. Yukarıda okuduğunuz küçük örnek öneriler ve bunlardan esinlenerek aklınıza gelecek farklı yenilikler stilinize bambaşka bir hava katıp kendinizi iyi hissetmenizi sağlayabilir. Çeşitli moda önerilerinin yanında, kombinlerinizi asıl etkili bir hale getirecek, kendinizi kıyafetleriniz içinde rahat ve özgüvenli hissetmenizi sağlayacak şey sevdiğiniz parçaları giymektir. Size sunulan önerilere kulak verirken bunları kendi sevdiğiniz ve size uygun parçalarla veya stilinizle harmanlamaya özen gösterirseniz, sizin için en ideal büyük beden tesettür kombinlerini yapabilirsiniz!

Anasayfa
Hesabım
0
Sepetim
Ürün Ara