Büyük Beden Giyiminde Sıklıkla Yapılan Hatalar

Bugün sizlere büyük beden giyiminde sıklıkla yapılan hatalardan ve düzeltmek için neler yapabileceğinizden bahsedeceğiz. Zira hepimiz akıp giden hayatın karmaşası içerisinde bir yerlere yetişmeye çalışıyoruz, sürekli bir koşturmaca içerisindeyiz. Bu koşturmacanın içinde zaman zaman kombinlerimize gerekli özeni gösteremeyebiliyor, yanlış seçimler yapabiliyoruz. Öyle ki bazen yaptığınız en ufak bir yanlış seçim yüzünden kombininiz istediğiniz gibi gözükmeyip, üzerinize yakışmayabilir. Hele de standart beden ölçülerinin üzerindeyseniz yapılan bu ufak hatalar ve giyilen yanlış parçalar canınızı fazlasıyla sıkabilir, kıyafetlerinizin içerisinde kendinizi rahatsız hissedebilirsiniz. Siz de kombinlerinizi yaparken hata payını en aza indirmek ve sahip olduğunuz beden ölçülerine uyacak şekilde giyinmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Gelin şimdi birlikte büyük beden kombinleri yaparken ne gibi hatalar yapıyormuşuz bir bakalım…

Vücut Tipini Dikkate Almadan Fazla Bol ve Katmanlı Giyinmekten Kaçının!

Büyük bedende kombin yaparken en sık yapılan hatalardan birisi vücut tipinizi dikkate almadan gereksiz bol parçalar tercih etmektir. Vücut tipinizi bilmemek ya da önemsemeden giyinmek ön plana çıkarmak istemediğiniz yerlerin görünür olmasına sebebiyet verebilir. Diyelim elma vücut tipine sahipsiniz. Bu durumda bacaklarınız üst bedeninize nazaran daha incedir. Doğru bir kombin yapmak için vücudunuzun diğer kısımlarına göre daha ince olan bacaklarınızı ön plana çıkarmalısınız. Vücut tipinizi dikkate almadan giyindiğinizde bunu yapamazsınız ve daha zarif görünme şansını kaçırabilirsiniz. Bir diğer konu ise fazlalıklarınızı saklama umuduyla kendi bedeninizden daha büyük kıyafetler giymek. Oldukça yanlış olan bu tutum tam tersine sizi daha iri gösterecektir. Bu sebeple ne dar ne de fazla bol, tam olarak kendi bedeninize uyan kıyafetler giymelisiniz. Şunu da eklemeden geçmeyelim: diyelim kendi bedeninize uygun bir şekilde giyindiniz ancak katman katman bir kombin yaptınız. Bunun da yapılan büyük hatalardan birisi olduğunu söyleyebiliriz. Kombinlerinize gereğinden fazla katman eklemek bedeninizi olduğundan daha büyük gösterebilir. Sonuç olarak vücut tipinizi bilerek, kendi bedeninizde kıyafetler tercih etmeli ve gereksiz katman kullanımından kaçınmalısınız. 

Yanlış Renk, Kumaş ve Desen Tercihleri Sizi Olduğunuzdan Daha Kilolu Gösterebilir!

Başlıktan da anlayacağınız üzere büyük bedende kombin yaparken yanlış yapılan şeylerden bazıları da kıyafetin kumaşını yanlış kalınlık, renk ve desende seçmektir. Örneğin fazla kalın kumaşlar üzerinizde daha kaba durabilir. Kişiyi daha zarif gösterecek kumaşlar seçilmelidir. Astarlı kalın hoodieler yerine daha ince, triko V yaka zarif bluzlar tercih edebilirsiniz. V yaka parçalar dikkati boyun bölgenize çekerek daha hoş bir görüntü ortaya çıkarabilir. Kruvaze elbiseler de bu bağlamda seçebileceğiniz parçalar arasında. Bunun yanında sürekli siyah giyme yanılgısından da kurtulmanızın zamanı geldi. Evet siyah giyinmek kişiyi daha ince gösterebilir ancak renk karmaşasından kaçınarak doğru renk kombinasyonları, kumaş ve model seçimi ile birçok modeli rahatça üzerinizde taşıyabilir, trend kombinler yapabilirsiniz. 

Büyük Desenli Parçalar Giymek Yapabileceğiniz En Büyük Hatalardan!

Doğru duydunuz, büyük beden giyimindeki en kritik hatalardan biri de iri ve karmaşık desenli parçalar giymektir. Büyük desenli kıyafetler sizi olduğunuzdan daha iri gösterebilir. Bunun yerine daha minimal desenleri olan, sade parçalar tercih etebilirsiniz. Özellikle de yatay çizgili ya da iri kareli parçalardan uzak durun. Bu modeller görüntüyü gereğinden fazla genişletip, sizi birkaç beden daha fazla gösterebilir. Vücut tipinize uyan, doğru renk , desen ve modelde parçalar tercih ederek beğendiğiniz şık kombinlerle arzı endam edebilirsiniz. 

Doğru Aksesuar Kullanımı Kritik Noktalardan Birisi:

Hangi yıl, hangi moda akımı geçerli olursa olsun kombinlerinizin en önemli eşlikçileri her daim aksesuarlardır. Aksesuarlar doğru kullanıldıkları vakit sıradan bir kombini bile oldukça özel bir noktaya taşıyabilirler. Aynı şekilde vücudunuzda vurgulanmasını istemediğiniz noktaları gözden kaçırmak için aksesuar kullanabilir, ilgiyi o noktalara toplayabilirsiniz. Örneğin fazlaca kolye ya da bileklik takarak vücudunuzdaki odak noktasını değiştirebilirsiniz. Hangi kısmı ön plana çıkartmak istiyorsanız o bölgeye yakın yerlerde aksesuar kullanabilirsiniz. Bunun için yüzük, bileklik, kolye, küpe ya da broş gibi çeşitli takılar kullanabilir ya da taç, toka, saat, fular gibi aksesuarlar takabilirsiniz. 

Kalın Kemerler Kullanmayın

Kombinlerinizin bir diğer önemli tamamlayıcılarından olan kemerler, doğru kullanıldıkları vakit oldukça kurtarıcı olabiliyor, kombinlere farklı bir hava katabiliyorlar. Ancak yapılan en bariz hatalardan birisi de büyük beden kombinlerde kalın kemer kullanmaktır. Kalın kemerler sizi olduğunuzdan daha kısa ve iri gösterebilir. Bunun önüne geçmek için ince ve zarif kemerler kullanmalısınız. Böylece gövde boyunuzu daha uzun gösterebilir, çabasız bir şekilde zarif bir görünüm yakalayabilirsiniz. 

Kitabına Uygun Giyindiğinizde Hangi Bedende Olduğunuzun Hiçbir Önemi Yok!

Dünyaca milyarlarca insan var ve hemen hepsinin bedeni de kendine özgü ve olduğu şekilde güzel. Unutmayın sağlığınızı tehdit eden bir durum olmadıkça kimsenin size dayattığı kiloda olmak zorunda değilsiniz. Olduğunuz şekilde mükemmelsiniz ve bunu ortaya çıkarmanın kolay yollarından birisi bedeninizi tanıyarak doğru şekilde giyinmek. Yaygın hatalara düşmeden, kolaylıkla zarif ve çekici bir görüntü yakalayabilirsiniz. Bugün sizin için hazırladığımız bu yazıda size bunları anlatmak istedik. Verdiğimiz tüyoları kullanarak son derece trend kombinler yapmak sizin elinizde… Birbirinden özel parçalarla tarz kombinler yapmak istiyorsanız sitemizdeki modellere göz atmayı ve yeni moda önerileri için takipte kalmayı unutmayın… 

Anasayfa
Hesabım
0
Sepetim
Ürün Ara