Sonbaharı Yansıtan 5 Temel Renk

Bugünkü konumuz sonbaharı yansıtan beş temel renk üzerine olacak. Bildiğiniz üzere her mevsimin kendine özgü bir ruhu vardır. Bu ruhu doğayı gözlemleyerek anlayabilir ve kendimizi içerisinde bulunduğumuz mevsimlere adapte edebiliriz. Bu gözlem sırasında ise etrafa hakim tonları ya da bize o mevsimi çağrıştıran renkleri temel alarak birbirinden şık kombinleri ortaya çıkarabiliriz. Örneğin yere dökülen solmuş yapraklara bakarak sonbaharın geldiğini iliklerimizde hissedebilir, sarı ve kahve tonlarına kombinlerimizde yer verebiliriz. Ancak şunu da belirtmeliyiz ki çeşitli mevsimlerle özdeşleşmiş renkler olsa bile bu konuda yazılmış kesin kurallar da yok. Sonbahar size bambaşka renkleri çağrıştırabilir ya da mevsim fark etmeksizin kombinlerinizde istediğiniz her rengi kullanabilir ve canınızın istediği gibi giyinebilirsiniz. Biz yalnızca bu yönde isteği olanlara yönelik bir rehber hazırladık. Kombinlerinizde sonbaharı hissettiren renkleri kullanmak istiyorsanız işte sizin için hazırladığımız öneriler…

Sonbaharın İmza Rengi Kahverengi Tonları

Sonbahar denince akla gelen ilk renklerden biri şüphesiz ki kahverengi ve tonlarıdır. Örneğin kiremit, karamel, bronz, bej ya da kestane tonları kahverenginin birbirinden güzel tonları olarak sıralanabilir. Kahverengi son derece şık, karakter sahibi, sonbaharı oldukça iyi yansıtan ve insanın içini sıcacık yapan renklerden birisidir. Bu rengi kombinlerinizde gönül rahatlığıyla kullanabilir, birbirinden hoş kompozisyonlar ortaya çıkartabilirsiniz. 

Kahverengi Hangi Renkler İle Kombinlenir?

Kahverengiyi yukarıda saydığımız tonları başta olmak üzere yeşil, beyaz, turkuaz ve gri ile kombinleyebilirsiniz. Misal turkuaz tonlarında balon kol bir bluzu, kahverengi kadife pantolon ve bej trençkot ile kullanarak sonbaharı yansıtan, göz alıcı bir kombin ortaya çıkarabilirsiniz. Ya da koyu yeşil bir gömlek ile soğuk kahve bir eteği bir arada kullanabilirsiniz. Son olarak bu kombinleri kahvenin tonlarındaki bir trençkot ya da deri ceket ile katmanlandırabilirsiniz.

Orman Yeşilinin Büyüsüne Siz De Kapılın

Sonbaharda yapraklar sararıp, nazikçe kendilerini yere bıraksalar da yeşil her daim önemli yerini korumaya devam ediyor ve sonbaharın gözde renklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Ancak yazı anımsatan açık yeşil yerine daha çok bulutlu havalarla iyice gölgelenmiş koyu yeşil tonlarından bahsediyoruz burada. Zeytin yeşili, çam yeşili, petrol yeşili ya da asker yeşili de bu mevsimde sıklıkla kullanılan yeşil tonları arasında yer alıyorlar. Peki yeşili hangi renkler ile kombinleyeceksiniz?Aşağıda sizin için yeşil ile kombinlenecek renk önerilerinde bulunduk. Okumaya devam edebilirsiniz:

Yeşil Hangi Renkler İle Kombinlenir?

Yeşil; beyaz ve siyah başta olmak üzere kahverengi, gri, lacivert ya da bej tonlarıyla bir arada kullanabilirsiniz. Örneğin çam yeşili bir kazağı bej keten etek ile giyebilir ve kahverengi stilettolar ve kemer ile tamamlayabilirsiniz. Ayrıca altın rengi takılar da bu renkle oldukça uyumlu bir görünüm ortaya çıkarabilir. Takıp takıştırmayı unutmayın yani, bizden söylemesi…

Balkabağı Turuncusu: Hem Spooky Hem De Eğlenceli!

Sonbahar renk paletinin daimi üyelerinden biri olan turuncu ve tonlarını giymeden geçirilmiş bir sonbahar eksik kalmış bir sonbahardır bizce. Toprak tonlarına selam çakan terracotta turuncusu, daha canlı ve Halloween havasını yansıtan balkabağı turuncusu başta olmak üzere birbirinden güzel turuncu tonlarına kombinlerinizde yer vererek doğanın renk paletini üzerinizde taşıyabilir, sıra dışı kombinler oluşturabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse terracotta turuncusu blazer ceket ve aynı renkte pantolon giyip içinize de beyaz şifon gömlek giyebilirsiniz. Katmanlı bir görünüm yaratmak içinse en üste kahverengi deri bir trençkot giymek yeterli olacaktır.

Karanlık Sonbahar Günlerinde İçinizi Açacak Sarı Tonları

Bizlere yerlere dökülen sararmış yaprakları hatırlatan ve oldukça sıcak bir renk olan sarı ve tonları da sonbaharın sıklıkla tercih edilen renkleri arasında yerini koruyor. Hardal sarısı, altın sarısı, limon sarısı başta olmak üzere buğday sarısı, ecru, bej, kehribar ve karamel tonları sonbahar renk paletinin vazgeçilmez parçalarından birisi ve birbirinden şık kombinlerde kendisine yer buluyor. Örneğin koyu hardal sarısı tonlarında bir blazer ceket ve içerisine de sade bir gömlek giyebilirsiniz. Bu kombini sokakta giyecekseniz bir skinny jean pantolon ile, veyahut da iş hayatında kullanacaksanız blazer ceketinizle birebir aynı tonda olan mini boy bir etekle kombinleyebilirsiniz. Ya da biraz daha açık tonlara yönelmek isterseniz limon sarısı fisto elbise giyip bunu da kahverengi kemer ve oxford tarzı ayakkabılarla tamamlayabilirsiniz. Ayrıca kombininizi hoş bir şekilde tamamlayıp zengin gösterecek altın sarısı halka küpe ve ışıltılı kolyeler de takabilirsiniz. Son olarak ise serin sonbahar günlerinde içinizi ısıtacak bej ya da buğday tonlarındaki yumuşacık kazak ve hırkaları da kombinlerinizde değerlendirebilirsiniz.

Yağmurlu Sonbahar Günlerinin Rengi: Gri

Açıkçası tüm renkler içerisinde bana sonbaharı düşündürecek tek bir rengi seç deseniz biz griyi ve tonlarını seçeriz. Kara bulutlu ve sisli sonbahar günlerini tanımlayacak bundan daha uygun bir renk olamaz bizce. Ayrıca yaz değil de kışçı iseniz bu gri günleri romantize edebilir ve elinize bir kitap ve kahve alıp tadını çıkartabilir, yağmurlu günlerde şemsiyenizle romantik yürüyüşler gerçekleştirebilirsiniz. İstedikten sonra her havayı ve mevsimi romantize etmek mümkün… Gri demişken tonlarından da biraz bahsedelim: Gümüş grisi, arsenik gri, füme tonları, mavi gri ve duman grisi başta olmak üzere birbirinden güzel tonları içeren kombin fikirleri bulabilirsiniz. Sizin için örnek teşkil etmesi açısından şu kombine bakalım: Örneğin gümüş grisi oversize bir kazak ve içerisine de beyaz gömlek giyebilirsiniz. Bunu da siyah skinny jean pantolon ve füme tonlu bir ceket ile tamamlayabilirsiniz. Yine füme renginde ojeler sürüp, dumanlı bir göz makyajı yapabilir, gümüş renkte takılar takabilirsiniz. Ayrıca gri tonlarında pançolar, süveterler ve şallar da yüksek beğeni alan ve sıklıkla tercih edilen parçalar arasında. Bir tık daha renkli olmak isterseniz de açık gri ile mor kombinine bir şans verin, ne kadar yakıştığını görünce şaşıracaksınız!

Sonbahar Renkleri Size Çok Yakışacak

Sizler için sonbaharın beş güzel rengini ve o renkleri içeren kombin önerilerini içeren yazımızın sonuna geldik. Bu kombinleri ister sonbahar isterseniz de birkaç katman ekleyerek kış aylarında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca sonbahar renkleri olarak sıralasak da istediğiniz her mevsimde giyebilirsiniz tabii ki. Biz yalnızca sonbaharı sevenlere ve kombinlerinde yansıtmak isteyenlere bazı önerilerde bulunmak istedik. Benzer kombinleri yapmak için sitemizdeki birbirinden göz alıcı modelleri incelemeyi unutmayın. Haftaya görüşmek üzere…

Anasayfa
Hesabım
0
Sepetim
Ürün Ara