Hayat Kurtaran Plus Size Stil Önerileri

Günümüz moda dünyasında kadınlara dayatılan güzellik algıları ve dar aralıklı beden tabloları yüzünden tarzımızı yansıtmak ve güzelliğimizi hissetmek bazen zorlayıcı olabiliyor. Zamanla artan ve günümüzde daha kolay ulaşılabilir olan büyük beden giyim ürünleri sayesinde aradığımız ürünlere daha rahat erişebiliyoruz. Birkaç giyim tavsiyesi sayesinde de istediğimiz görünüşü yakalamak daha kolay bir hal alıyor. 

Vücudunuzu bugün olduğu gibi kabul edin.

Günümüzde birçoğumuz bedenlerimizi hep bir süreç içinde gibi düşünüp değerlendirmeye şartlandık. Kendi bedenlerimize her zaman değişip gelişmek zorundaymış gibi bir algıyla yaklaşıyoruz. Bu yüzden kendimize uygun bir stil yaratmak ve alışveriş yapmak bazen zorlaşabiliyor. Vücudumuzu bugün olduğu gibi kabul edip, toplumun algılarına uymak zorunda hissetmediğiniz sürece kendimize uygun olan ve içinde kendimiz gibi hissettiğimiz parçaları bulmak çok daha kolay.

Vücut ölçülerinizi öğrenin.

Bazen, hangi bedende kıyafet satın alacağınızdan emin değilseniz online alışveriş stresli bir deneyim olabilir. Bu nedenle beden ölçülerinizi bilmek çok yardımcı olabilir, kendi bedeninize uygun ürünleri almanıza olanak tanır ve daha az iadeyle uğraşmış olursunuz. Vücudunuza uyan giysiler ararken tam ölçülerinizi bilmek ve bunları beden çizelgeleriyle karşılaştırmak çok önemlidir. Böylece yeni aldığınız kıyafetlerde hayal kırıklığı yaşamamış olursunuz. Temel olarak göğüs, bel, ve kalça ölçülerinizi bilmek size büyük fayda sağlayacaktır. 

Hangi vücut tipine sahip olduğunuzu öğrenin.

Ölçülerinizi öğrenmek, vücut tipinizi belirlemenize yardımcı olacaktır. Vücut tipleri için yaygın isimler arasında elma ve armut şekilleri, ters üçgen veya kum saati gibi isimler yer alır. Bu vücut şekillerini nasıl adlandırdığınız fark etmeksizin, bazı vücut şekillerine en uygun kıyafetler konusunda internette çok sayıda bilgi mevcut. Örneğin elma vücut tipine sahipseniz bel bölgeniz vücudunuzun en geniş bölgesidir ve buna göre kıyafet seçimleri yapmanız daha faydalı olacaktır. 

Kendiniz için ideal renkleri belirleyin.

Saçınıza, teninize ve göz renginize bağlı olarak bazı giyim renklerinin görünümünüzü en çok tamamlayacağı doğrudur. Bu tabii ki kendiniz için “ideal” olan renkleri giymemeniz gerektiği anlamına gelmiyor. Çok sevdiğiniz ve içinde kendinizi mutlu hissettiğiniz bir renk varsa, bu rengi seçmek her zaman daha iyi olacaktır. Unutmayın ki güzelliğiniz içinizden ve özgüveninizden gelir. Ne kadar kendiniz gibi ve rahat hissederseniz güzelliğiniz o kadar göz alıcı olacaktır. Renk seçimi yaparken sadece mevsimlere dikkat etmek ve mevsim trendlerini takip etmek iyi bir seçenek olabilir. 

Tamamlayıcı aksesuarları unutmayın.

Mükemmel uyum ve mükemmel kombin ararken büyük resmi gözden kaçırmak kolaydır. Harika bir kıyafet harika olsa da, ayakkabılar ve aksesuarlar önemli tamamlayıcılardır. Stilinizi yaratmaya başlamak için, her şeyle giyilebilecek bazı klasik stilleri tercih edin ve ardından gardırobunuzu oluştururken biraz eğlenceli ve cesur seçenekler ekleyebilirsiniz. Örneğin haki rengi bir elbise tercih ediyorsanız, bununla uyumlu olacak şekilde toprak tonlarında bir ayakkabı ve çantayla kombininizi tamamlayabilirsiniz.

Büyük beden olsun ya da olmasın, ilham arayın.

Beden olumlama hareketleri ve özsevgi kavramının önem kazanmasıyla kişisel tarzlarını internette paylaşan çok sayıda büyük beden kadın influencer’lara sahibiz. 

Fakat ilham almak için kendinizi yalnızca büyük beden insanları takip etmekle sınırlamak zorunda değilsiniz. Herhangi bir ünlüde (veya sokaktaki herhangi birinde) beğendiğiniz stilleri farklı bedenlerde olsa bile bulmak ve onları kendinize uyarlamak oldukça eğlenceli olabilir.

Klasik kurtarıcı parçalarda kaliteden yana olun.

Stilinizi yaratırken belli başlı temel parçalara sahip olmak çok önemlidir. Kim olduğunuzu ve tarzınızı asıl yansıtacak olan şey bu parçaları nasıl kullandığınızdır. Bir parçayı çok fazla kombinde kullanabilir, farklı görünüşler yaratabilirsiniz. Eğer bu yaratıcılık serüveninizin daha uzun sürmesini istiyorsanız gerçekten beğendiğiniz ve kurtarıcınız olacağını düşündüğünüz parçaları seçerken biraz fazla para harcayıp oyunuzu kaliteden yana kullanabilirsiniz. 

Rakamlara takılmayın. Önemli olan beden ölçüleri değil uyumdur.

Her markanın beden ölçüsü farklıdır. Bir markada XL, diğerinde 3X giyebilirsiniz. Değerinizi kıyafet bedeninizle ilişkilendirmemek gerçekten önemlidir. Etiketteki bedeni sizden başka kimse görmeyecek. Görecekleri tek şey, giysilerinizin size nasıl uyum sağladığıdır. Vücudunuz için hangi bedene ihtiyacınız varsa onu alın. Bedeninize en iyi uyum sağlayanı almaktan çekinmeyin.

Trendlerden korkmayın.

Yıllarca büyük beden kadınların modayı takip etme fırsatı bile olmadı çünkü kıyafet seçenekleri çok kısıtlıydı. Artık daha fazla marka büyük beden kalabalığa hitap ediyor ve daha trend seçenekler mevcut. Trendleri takip ederken göz ardı etmemeniz gereken şey tercih ettiğiniz trend ürünün uzun ömürlü olması ve o trendin kalıcılık süresi. Hemen kaybolacak ve kısa sürede size çekici gelmeyecek bir ürün satın almak hem cebiniz, hem doğa için iyi olmayacaktır.

Stiliniz için en önemli nokta, sevdiğiniz şeyi giymektir.

Kitaptaki her stil kuralını uygulayabilir ve hepsinden nefret edebilirsiniz. Ya da hepsini kullanabilir ve sevebilirsiniz. Biraz çaba harcamanız gerekecek, ancak sizi en çok siz gibi hissettiren stilleri bulurken harcadığınız çaba çok değerli. Kendiniz olarak özgün bir şekilde ortaya çıkabildiğiniz ve özünüzde kim olduğunuzu dışarıda da canlandırabildiğiniz zaman, her güne başlarken daha hazır ve özgüvenli hissedeceksiniz. Hangi stili seçerseniz seçin, kendiniz olun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anasayfa
Hesabım
0
Sepetim
Ürün Ara