Plus Size Yaz Modasına Özgün Adımlar

Yaklaşmakta olan 2022 yaz sezonu hepimizde büyük heyecanlar yaratsa da, kafamızda birkaç küçük soru oluşturabiliyor. Yeni sezon yaz trendleri, giyim kılavuzları, en trend renkler, en konforlu kıyafet seçenekleri…Bütün bu sorular kafamızda uçuşurken yaz için gardırobumuzu hazırlamak zorlaşıyor. Bu zorlu süreçte atacağınız en kolay adım ise 2022 yaz sezonu plus size moda trendlerinden en önemli ve uygulaması en kolay olanlarını öğrenmek!

Yaz Aylarının Vazgeçilmezi: Hafif Kumaşlar!

Sıcak havalarda kıyafet tercihi yapmak oldukça zorlu olabiliyor. Aynı anda hem hava aldıran, hem hafif, hem de terlemenizi önleyecek bir kumaş türü bulmak kıyafet arayışının en büyük zorluklarından birisi. Böyle anlarda aklınıza ilk gelmesi gereken kumaş türü 2022 yaz trendleri arasında yerini kazanan keten olmalı! Keten, doğal bir kumaş olmasının yanında hava aldıran dayanıklı yapısıyla yaz boyu terlemenizi ve cildinizin havasız kalmasını engellerken stil sahibi olmanızı da sağlayacak.

Keten kumaşın yanında, her zaman dolabınzda bulundurmanız gereken diğer seçenek ise pamuklu kumaş türleridir. Yaz aylarını hafif kıyafetler ve serin bir konforla geçirmek istiyorsanız, ilk seçeneklerinizden birisi daima pamuklu kumaşlar olmalı. Önümüzdeki yaz için kurtarıcı parçalarınız arasına pamuklu plus size t-shirt modellerini dahil edebilirsiniz!

Doğanın Renkleriyle Canlanan Plus Size Stiller

Her sezonun moda trendleri arasında yeni öne çıkan renkleri görüyoruz. Bu renkleri bilmek ise bize her zaman şık görünümlere sahip olma konusunda yardımcı oluyor. 2022 yaz sezonunda bilmeniz gereken en önemli renk ise doğanın rengi! Yaklaşmakta olan yaz sezonunda plus size stilinizi nasıl oluşturacağınızı düşünüyorsanız, temele yeşil rengini koymaktan başlayabilirsiniz. Tarzınızda renklerle oynamak sizin için zorlu bir seçenek oluşturuyorsa her zaman küçük adımlarla yola çıkmayı tercih edebilirsiniz. Örneğin yeşil renkli bir plus size bluz modelini günlük kombinlerinizde kullanarak doğanın renkleriyle bir bütün oluşturup stilinizi yansıtabilirsiniz!

Yeni yaz stilinizde kolaylıkla renklerle oynamanın bir yolu ise daha açık renkler kullanmak. Örneğin, beyaz bir plus size t-shirt modeli ile haki gibi daha yumuşak ve açık renklerde bir plus size pantolon modelini kombinleyerek kurtarıcı bir kombine sahip olabilirsiniz. 

Eğer renklerle oynamak pek size göre değilse, her zaman monokrom yani tek renkli kombinler deneyebilirsiniz. Son yıllarda oldukça trend bir görünüş olan monokrom kombinler bu yaz da stilinizi bir üst seviyeye taşımanıza yardımcı olabilir. Tek renkli kombin yaratma konusunda zorluk çekeceğinizi düşünüyorsanız ve konfordan yanaysanız, her zaman tek renk plus size eşofman takımı modellerini tercih edebilirsiniz.

Asimetrik Kesimlerle Eşsiz Yaz Kombinleri

Yıllardır sürekli değişim içinde olan plus size moda trendleri yeni değişimlerle karşımıza çıkıyor. Sabit kalan belli başlı önemli noktalardan birisi ise asimetrik parçaların önemi. Yeni yaz stilinizde asimetrik parçalara yer vermek tüm güzelliğinizi yansıtırken stil sahibi kombinlerle sokaklarda renk saçmanızı da sağlayacak! Asimetrik parçalar size yalnızca eşsiz ve uğraşsız bir şıklık kazandırmakla kalmaz, ayrıca dikey bir illüzyon yaratarak bacaklarınızın olduğundan daha uzun görünmesini de sağlar. Bu görünümü en iyi ve en kolay şekilde elde edebilmek için asimetrik kesime sahip plus size elbise modellerini tercih edebilirsiniz. 

Düşük Bel Pantolon Modelleri ile Retro Şıklığı

Son yıllarda body positivity (beden olumlama) hareketinin yayılmasıyla hepimiz yavaş yavaş bedenlerimizle barışmayı öğreniyoruz. Zaman geçtikçe bedenimizden utanmak ve onu saklamaya çalışmak tarihe karışıyor. Bunu da getirisiyle plus size moda trendlerinde bol, vücut hatlarını örten kıyafetler yerine vücut hatlarını vurgulayan parçalar yaygınlaşıyor. Bu düşüncenin yayılması ve 2000’lere geri dönüş akımının kesişim noktasında ise düşük bel pantolonlar yer alıyor. Düşük bel modellerle body positivity akımının bir parçası olup her bedenin güzel olduğu ve modanın her beden için olduğu gerçeğini yansıtabilirsiniz. Tek yapmanız gereken plus size pantolon modelleri arasında kendinize en çok yakıştırdığınız modeli seçmek!

2022 Plus Size Moda Trendleriyle Yaza Hazırlık!

Yeni sezonun gelişiyle heyecanlanıp yeni stiller denemeye hazırlandığımız dönemler geldiğine göre, herkes için taptaze 2022 yaz moda trendlerini öğrenme vakti geldi. Yeni sezona girerken moda trendlerine bağlı kalıp stilinizin özgünlüğünü korumak istiyorsanız, her zaman trendleri kullanarak yeni yollar yaratabilirsiniz. Özgün ve eşsiz bir yaz stili için moda trendleri arasından size en çok hitap edeceğini düşündüğünüz trendi seçip kendi stilinize uyarlayarak yaza taptaze bir başlangıç yapabilirsiniz. Sezonun en yeni ürünleriyle tarzınızın eşsizliğini korurken aynı anda en trend görünümlere sahip olabilirsiniz. Sizin stiliniz, sizin tercihiniz! Moda trendlerini kendiniz için bir ilham kaynağı olarak kullanın ve özgün yaz stilinizi sokaklara taşıyın!

Anasayfa
Hesabım
0
Sepetim
Ürün Ara