Profesyonel Hayat İçin Plus Size Giyinme Önerileri

Yeni bir ofiste yeni bir işe mi başlayacaksınız? Resmi giyinmek konusunda tereddütleriniz mi var? Rahatlayın, çünkü kendi kimliğinizi ve tarzınızı kaybetmeden resmi bir şekilde giyinmek gayet mümkün. Peki ama iş yerinde, oraya uygun ve resmi görünmek neden bu kadar önemli? Sebebi şu ki, nasıl bir giyim tarzınızın olduğu kariyerinz üzerinde bir etkiye sahip olabilir. Eğer kurumsal hayatta basamakların en tepelerine çıkmayı hedefliyorsanız iş hayatındaki giyim tarzınıza çok önem vermelisiniz çünkü dış görünüşünüz sizin kimliğinizi yansıtır. 

 Özellikle yönetici rollerine geçildiğinde daha profesyonel giyinme ihtiyacı duyulurken, kimliğinizden ve stilinizden ödün vermek istemezsiniz. Giyim tarzınız tek başına kariyeriniz üzerinde bir etki yaratmasa da önemi azımsanamayacak kadar çoktur. Giyim tarzına önem verenlerin bu konuda çok fazla efor sarf etmeyenlere göre terfi alma şansları daha yüksektir. Bu durum her ne kadar sektörden sektöre farklılık gösterebilse de, günün sonunda görünüm çok önemlidir, her ne kadar yetenekleriniz ve birikiminiz çok fazla olsa da. Kendiniz iş yerinde nasıl prezante ettiğiniz, sizin işinize ne kadar bağlılık ve profesyonellikle yaklaştığınızı gösterir ve takdirle karşılanır. 

Plus size kıyafetler seçerken nasıl ofis kombini oluşturulabileceği ve işyerinin kıyafet koduna uygun giyinmeye çalışırken aynı zamanda nasıl şık olunabileceği akıllara gelen ilk sorulardır. Çünkü insanların nasıl giyindikleri aynı zamanda onların nasıl  hissettikleri üzerinde de önemli bir rol oynar. Dahası, insanlar içinde özgüvenli ve kendilerinden emin hissettikleri kıyafetler giydiklerinde üretkenlikleri de doğru orantılı olarak artar. 

Neden Bir Kıyafet Kodu Var?

 Birçok şirket sizden kendi kıyafet kodlarına uygun giyinmenizi bekler ve aslında bundaki asıl amaçları şirket içi uyumu ve üretkenliği artırmaktır. Ofiste herkes bir koda uygun bir şekilde giyindiğinde çalışanlar için dikkat dağıtıcı unsurlar azaltılmış olur. Kıyafet kodları sinir bozucu ve belki de göz korkutucu olabilir ancak şunu bilmelisiniz ki bu kodlar sizlere köstek olmak için değil, mevcut müşterilere ve potansiyel müşterilere markanın imajını yansıtmak ve şirket içi bir atmosfer yaratmak için vardır. 

Peki Bir Blus Size Olarak Ofis Kıyafetlerini Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

İş ortamında giyeceğiniz kombinler ile hem profesyonel bir görünüm elde eder hem de kendi kimliğinizi yansıtırsınız. Konu plus size iş kıyafetleri olduğunda da durum aynıdır. Ancak dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var ve biiz de sizin için bazı ipuçlarını derledik. Eğer iş ortamı için plus size kıyafetlerinizi nasıl seçeceğinizi merak ediyorsanız okumaya devam edin. 

Doğru Bluz Seçimi

Üst vücudunuz alt vücudunuza göre daha büyükse yapmanız gereken seçtiğiniz bluzun sade bir tarzı olmasına özen göstermek. Vücut ölçülerinize uymayan bluzları tercih etmeyin. Kendinizi ofisin ortasında kıyafetinizi düzeltmek için çekiştirirken bulmak istemezsiniz. Vücudunuza rahat oturan bluzlar, plus size bedene sahipseniz üzerinizde çok şık duracaklardır. Bluzunuz üstüne güzel bir ceket giymek de şık bir tercih olabilir. Doğru seçimlerle doğru kombinleri yaratarak kimliğinizi yansıtabilir ve ofiste güne motivasyonunuzu en üst seviyede tutabilirsiniz.

Doğru Pantolon Seçimi

Tabiki, iyi bir iş kombininde pantolonun etkisi büyüktür. Doğru pantolon seçiminin profesyonel bir görünüm elde etme sizlere önemli yardımları dokunacaktır. Plus size pantolon alırken, vücudunuzu tam saracak dar pantolonlar yerine içinde kendinizi rahat hissedeceğiniz kadar bol ve vücut kıvrımlarınıza uygun bir pantolon seçmeye özen gösterin. Aynı zamanda, pantolonlarınızın renklerinin canlı olması ve iyi ütülenmiş olması da iş kombininize verdiğiniz önemi de ortaya koyacak ve kalabalığın arasından sıyrılmanızı sağlayacaktır. 

Doğru Elbise ve Etek seçimi

Elbisenizin veya eteğinizin boyutunu ve uzunluğunu alt vücut ölçülerinizi dikkate alarak seçin. Ofis ortamına uygun olması için de sade bir seçim yapabilirsiniz. İçinde rahat hareket edebildiğiniz sade bir elbise veya etek ile hem profesyonel bir görünüm elde eder hem de komforunuzdan ödün vermemiş olursunuz.

Örneğin, şal elbiseler hem ofis için uyumlu hem de vücut kıvrımlarınızı çevreleyerek size rahat bir hareket alanı da verir. Profesyonel bir görünüm için de sade renkleri ve desenleri tercih edebilirsiniz. Diğer bir seçenek olan midi elbiseler ise ne uzun ne de kısa olan bir etek boyuna sahip olup sevdiğiniz bir kazak veya hırka ile kombinlediğinizde ofis ortamı için çok cazip bir hale gelirler.

Her Şeyden Önce Kendinize Güvenin

Eğer plus size olmak ofiste güzel görünmenize engel olur sanıyorsanız tekrar düşünün! Resmi ofis ortamına uygun doğru kıyafetleri seçtiğinizde bakışların size dönmesini ve öne çıkmanızı sağlayacak birçok seçenek mevcut. Önemli olan sizin kendinize olan güveniniz ve vücut ölçünüz ne olursa olsun siz doğru kıyafet seçimleri ile doğru kombinleri yaptığınız zaman ofis ortamına rahatlıkla uyum sağlayabilirsiniz. Sizin için derlediğimiz ipuçlarından yarım alarak güzel kombinler oluşturabilirsiniz.

Anasayfa
Hesabım
0
Sepetim
Ürün Ara