Black Friday için Büyük Beden Alışveriş Rehberi

Büyük Black Friday indirimleri yaklaştıkça birçoğumuz alışveriş heyecanı ile doluyoruz. Büyük fırsatlar, uzun zamandır almayı düşündüğümüz fakat yüksek fiyatından dolayı alamadığımız ürünler…Black Friday ve Cyber Monday günleri bunlar için hepimizin hevesle beklediği günler. İhtiyaç duyduğumuz ürünleri satın almanın yanında, normalde fiyatından dolayı almayı tercih etmeyeceğimiz ürünlerin indirime girmesiyle kendimizi şımartmak için alacaklarımız da Black Friday indirimlerinde bizi bekliyor olacak! Fakat Black Friday günleri gelmeden, müşteriler olarak bu indirim günlerine nasıl hazırlanmalıyız?

Black Friday Alışverişlerine Nasıl Hazırlanmalıyız?

Dört gözle bekliyor olsak da Black Friday günlerinden mutlu bir şekilde çıkmak hayal ettiğimiz kadar kolay olmayabilir. Mağazalardaki sonsuzluğa uzanan sıralar, tükenen stoklar, hayal kırıklığına uğratan fiyatlar…Bütün bunlardan alışveriş öncesinde yapacağınız ufak planlamalar sayesinde kurtulabilirsiniz! Black Friday alışveriş deneyiminizi iyileştirmek markaların öncelikli görevi olsa da, sizin de bu süreci kendiniz için kolaylaştırabileceğiniz yollar mevcut:

Almak İstediğiniz Ürünleri Listeleyin

Black Friday indirimlerinden en etkili şekilde faydalanabilmek için alışveriş günü gelmeden önce almak istediğiniz her şeyin bir listesini yapmalısınız. Büyük indirimlerle karşılaşacağınız bu günlerde ne alacağınızı net olarak belirlemediğiniz sürece birçok indirimli ürün arasında kaybolup ne alacağınızı şaşırabilirsiniz. Bu da ya hiçbir şey alamadan fırsatları kaçırmanıza ya da gereğinden fazla şey alıp büyük bir masrafa girmenize ve ihtiyacınızın olmadığı ürünlere sahip olmanıza yol açabilir.

Kendinize Bütçe Belirleyin

Almak istediğiniz her parçayı belirleyip listesini yaptıktan sonra, kendinize Black Friday alışverişiniz için bir bütçe belirlemesiniz. Böylece büyük indirimlerle karşılaştığınız zaman kontrolsüzce alışveriş yapmanın ve ihtiyacınızın dışına çıkmanın önüne geçebilirsiniz. Almak istediğiniz ürünleri belirledikten sonra biraz araştırma yapıp aşağı yukarı ihtiyaç duyacağınız bütçeyi öngörebilir, kendinize esneklik payı bırakarak bir bütçe belirleyebilirsiniz. Bu hem alışveriş sırasında size kolaylık sağlayacak, hem de alışveriş sonrasında suçlu hissetmenizin önüne geçecektir.

Alışveriş Yapacağınız Markaları Belirleyin

Almak istediğiniz parçaları ve bütçenizi belirledikten sonra, sıra markalarınızı belirlemekte. Bildiğiniz ve güvendiğiniz markaların yanında, yeni markaları araştırmanız da faydalı olabilir. Yeni markalar; yeni kaliteler ve yeni fırsatlar anlamına gelebilir. Bulduğunuz yeni markalardan alışveriş yapmadan önce hakkında yeterli bilgi edinmeye özen gösterin. Örneğin, alışveriş öncesinde markanın iade politikaları hakkında bilgi sahibi olmak her zaman işinize yarayacaktır.

Markaların Farklı Beden Kalıplarını Öğrenin

Her markanın beden kalıpları birbirinden farklıdır. Eğer Black Friday indirim günlerinde online alışveriş tercih edecekseniz markaların beden kalıplarını iyi bilmeli, sonrasında mağdur olmamak için aldığınız her şeyin doğru bedende olmasına dikkat etmelisiniz. Kendiniz için en doğru beden kalıbını bulmak için öncelikle vücut tipinize göre nasıl giyinmeniz gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Vücut tipinizi ve sizin için en ideal giysi ve beden kalıplarını öğrendikten sonra, işiniz daha da kolaylaşacaktır. Fakat Black Friday fazlasıyla yoğun bir dönem olduğu için iade veya değişim süreci planladığınız gibi gitmeyebilir. Bu yüzden yılın bu günlerinde her zaman dikkatli alışveriş yapmalısınız. Örneğin, eğer online alışveriş tercih ediyorsanız, seçtiğiniz markanın mağazasına Black Friday öncesinde gidip alacağınız parçayı deneyebilir, alacağınız bedenden böylece emin olabilirsiniz.

Online Alışverişi Tercih Edin

Black Friday indirimleri demek, tıklım tıklım mağazalar ve sonu gelmeyen ödeme sıraları demek. Bu kargaşadan uzak kalmak ve alışveriş deneyiminizi iyileştirmek için online alışveriş seçeneğine öncelik verebilirsiniz. Online alışveriş sayesinde hem alışveriş merkezlerinin kargaşasından kurtulabilir hem de güvenli şekilde istediğiniz parçayı kolaylıkla satın alabilirsiniz. Ayrıca mağazalarda stok tükenmesi ihtimaline karşın online alışveriş genelde daha güvenli denebilir. 

Black Friday İndirimlerinde Hangi Ürünlere Öncelik Verilmeli?

Black Friday indirimleri hepimizin beklediği günler olsa da, bazen ne alacağımıza veya hangi ürünlere öncelik vereceğimize emin olamayabiliyoruz. Büyük indirim fırsatları ile karşımıza gelen bu günleri değerlendirmek, fırsatları kaçırmamak için en mantıklı ürün alışverişinin ne olduğunu düşünerek kararsızlık içinde kalıyoruz. İşte bu durumlar için birkaç Black Friday alışverişi önerisi!

Mont

Black Friday indirimlerinin kış sezonunun başlangıcında olması, kışlık gardırobunuz için büyük bir fırsat. Kış ayları gelene kadar aklımıza gelmeyen kışlık alışverişler içinde en önemli parçalar montlarımızdır. Kış aylarında hepimiz sıcak kalırken şık görünmeyi, bunu da mümkün olabildiğince uygun fiyata başarabilmeyi isteriz. Black Friday indirimlerinden faydalanmak için ilk akıllara gelen ürün montlardır. Çeşitli büyük beden mont modellerini kolaylıkla bulabileceğiniz bu dönemde elinize geçen fırsatı değerlendirebilirsiniz.

Eşofman

Yıllar geçse de moda dünyasında yerini asla kaybetmeyecek ve dolaplarımızdan asla eksilmeyecek bir ürün varsa o da eşofmanlardır. Uzun süre gardıroplarımızda bulunacak olan ve genelde ilk tercihlerimiz arasında olacak eşofman alışverişini yaparken materyal kalitesi ve ürünün ömrü öncelikli kriterler arasında olmalıdır. ModaXLarge büyük beden eşofman modelleri arasında aradığınız tarzda yüksek kalitede eşofmanı bulabilir, bu büyük indirim günlerini değerlendirebilirsiniz.

Sweatshirt

Tıpkı eşofmanlar gibi, sweatshirtler de gardıroplarımızda giderek daha çok yer kaplamaya başlıyor. Şık kombinlerde de yer alabilmesiyle kullanım alanı genişleyen sweatshirt modelleri hem rahat olması hem de kış günlerinde sıcak tutmasıyla birçok kadının kombinlerinde ilk tercihlerinden oluyor. Black Friday indirim günleri ise kombinlerinizi taçlandıracak en kaliteli büyük beden sweatshirt modellerini uygun fiyatlara alabilmek için büyük bir fırsat. Her kadının dolabında bulunması gereken sweatshirt modelleri sizin dolabınızda da çeşitlilik ile bulunmalı ve Black Friday indirimleri bunu sağlamak için en ideal günler!

Bot

Kış aylarında istisnasız her gün kullandığımız parçalardan birisi de botlar. Yağmurlu, karlı soğuk günlerde ayaklarımızı kuru ve sıcak tutan botların dolabımızda çeşitli modellerde bulunması ise kışın yapacağımız kombinler için kolaylık sağlıyor. Bu çeşitliliği yakalayabilmek için Black Friday indirimleri kaçırılmayacak fırsatlar sunuyor. Oldukça uygun fiyatlara şık ve dayanıklı, kış aylarınızı ısıtıp kombinlerinizi ışıldatacak bot modellerini almak için Black Friday günlerinden mutlaka faydalanmalısınız. 

Black Friday İndirimlerinden En Etkili Şekilde Faydalanın

Black Friday indirim günleri, yıl içinde hiç karşılaşmadığımız fırsatlarla karşımıza geliyor ve birçoğumuz bu günlerde bu fırsatları kaçırıyor veya yeterince faydalanamıyor. Bu büyük indirim günlerinde karşılaşacağımız eşsiz fırsatları en iyi şekilde değerlendirebilmek için ise bu günlere nasıl hazırlanacağımızı ve bu büyük indirimler sırasında nasıl alışveriş yapacağımızı öğrenmemiz gerekiyor. Black Friday ve Cyber Monday gibi büyük indirim günlerini kafanızda planladığınız gibi, hiçbir hayal kırıklığı yaşamadan atlatabilmek ve elinize geçen bütün fırsatları değerlendirebilmek için Black Friday alışveriş rehberi sizlerle!

Anasayfa
Hesabım
0
Sepetim
Ürün Ara