Eşsiz Plus-Size Stilinizle Özgüveninizi Yükseltin

Plus-size modasına uyum sağlamak, her zaman düşündüğümüz kadar kolay olmayabilir. Büyük beden bir kadın olarak kendi stilinizi yaratma yolunda birçok zorluk yaşasanız da, belki de bu zorluklardan en büyüğü özgüveninizi bulmak. Görünüşünüz konusunda özgüvenli hissetmiyorsanız, plus-size giyim trendleri içinde kendinizi iyi hissetmek zor olabilir. Yalnızca trendler değil, kendi sevdiğiniz veya giymeyi istediğiniz parçaları giymek bile zaman zaman zor olabilir. Bu yüzden söz konusu özgüven olduğu zaman, stil sahibi olmak pek de kolay olmayabiliyor. Plus size modası içinde özgüveninizi geliştirmek ve kıyafetleriniz içinde harika hissetmek sandığınızdan daha kolay olabilir!

Özgüveninizi Tazeleyecek Giyim Önerileri

Herkesin kendisine yönelik güzellik algısı birbirinden ve dışarı olduğundan farklıdır. Birçok zaman da kendimize karşı ne kadar acımasız davrandığımızı fark etmemiz pek mümkün olmaz. Diğer insanlara, diğer bedenlere olan bakış açımızla kendi bedenimize olan bakış açımız birbirini tutmaz, kendimizi sürekli olarak eleştirir ve yargılarız…Bütün bunlar ise özgüvenimizin düşmesine ve kendimize hak ettiğimiz değeri vermememize yol açar. Fakat unutmamamız gereken bir şey var. Biz kendimizi nasıl görürsek, etrafımızdakiler de bizi öyle görür. Yani çevrenizdeki bakışların sizi beğenmesini, stilinizi takdir etmesini istiyorsanız öncelikle sizin bunu yapmanız, bunun için de özgüveninizi yüksek tutmanız gerekir. İşte özgüveninizi yükseltip, eşsiz plus-size stilinizde harika görünmek için birkaç püf nokta!

Bedeninizi Olduğu Gibi Kabullenin

Giydiğiniz kıyafetler içinde özgüvenli hissetmenin en önemli noktası, kıyafetlerden önce bedeninizle özgüvenli hissetmektir. İçinde bulunduğunuz bedenle barışık olmadığınız sürece üzerinizde nasıl bir giysi olursa olsun özgüvenli hissetmeniz kolay olmayacaktır. Giydiğiniz giysileri bedeninizi farklı göstermek, değiştirmek amacıyla giydiğiniz sürece kendi bedeninize karşı olan memnuniyetsizliğiniz artacak ve özgüven seviyeniz olumsuz yönde etkilenecektir. Bunun için özsevgi ve vücut olumlama üzerine çalışmalar yapmayı düşünebilirsiniz. Meditasyon yapmak veya vücut olumlama hareketini destekleyen bir influencer takip etmek gibi oldukça basit yöntemler algınız üzerinde büyük değişimler yaratabilir, bedeninizle barışmanızı sağlayabilir.

Kendi Bedeninizde Giysiler Tercih Edin

Büyük beden giyimde genellikle bedeninizde belli bölgeleri gizlemek, üzerini kapatmak doğruymuş gibi düşünülse de tam aksine bu sahip olduğunuz özgüveni sarsacak, bedeninizi olduğu gibi görmenize engel olacaktır. İlk olarak, üzerinize tam oturan ve sizi rahat hissettiren giysiler bulmaya odaklanın. Giysinin kesimine, stiline ve kumaşına dikkat edin ve figürünüzü olmasını istediğiniz gibi ortaya çıkardığına emin olun. Bunun için öncelikle vücut tipinizi ve vücut tipinize göre nasıl giyinmeniz gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Vücut tipinizi, buna göre nasıl giyinmeniz gerektiğini ve hangi giysilerde hangi bedenleri tercih etmeniz gerektiğiniz öğrendikten sonra işiniz oldukça kolaylaşacak.

Stilinizde Denemeler Yapmaktan Çekinmeyin

Özgüvenli olmanın en önemli noktalarından birisi güçlü bir stile sahip olmaktır. Güçlü bir stil ise ancak benimseyip kişiselleştirmemizle oluşur. Bunun için stilinize kendinize ait özgün bir parça ekleyerek fark yaratabilirsiniz. Farklı, özel ve özgün bir stile sahip olmak özgüveninizi yükseltecek şeylerden birisidir. Böyle bir stil elde etmek için ise doğru olan parçaları denemeden bulmak oldukça zordur. Bu noktada deneme yanılma yoluna güvenebilirsiniz. Farklı renkler, desenler deneyerek kendinize uygun olan parçayı bulup özgün stilinizle özgüveninizi yükseltebilirsiniz. 

Giyiminizde Konfora Öncelik Verin

Rahatlık seviyemiz arttığı zaman doğal olarak kendimizi daha iyi hissederiz. Etrafımıza ve kendimize yönelik olan bakış açımız ise kendimizi iyi hissedip hissetmememizden büyük oranda etkilenir. Bu yüzden kendimizi güzel hissedebilmek, kendimizi beğenmek için öncelikle rahat hissetmemiz gerekir. Dışarı çıktığınızda sürekli olarak üzerinizi düzeltmek, kıyafetlerinizi çekiştirmek çok da konforlu bir durum değil. Bu yüzden giydiğiniz kıyafet içinde rahat hissettiğinize emin olun. Özellikle iç çamaşırlarınızın rahat olmasına dikkat edin. Uygun olmayan veya rahatsız edici iç çamaşırı giymek, en iyi kıyafetler içinde bile size kendinizi kötü hissettirebilir.

Kendinize Güvenin!

Büyük beden giyim modasını takip edip eşsiz bir stile sahip olmak, yalnızca trendleri takip etmekten ibaret olmayabilir. Gerçekten kendinizi içinde iyi hissettiğiniz, özgüveninizi bulduğunuz kombinler yaratmak modayı takip etmekten çok kendi bedeninizi olduğu gibi kabullenmeye ve özsevginizi geliştirmeye dayanıyor. Bunlar size sanki elde etmesi zor gibi hissettirse de, yukarıda okuduğunuz birkaç küçük öneriye kulak verdiğinizde ne kadar kolay olduğunu göreceğiniz şeyler. Kendinize ve aklınıza koyduğunuz şeyleri başarabileceğinize güvendikten sonra her şeyin ne kadar kolaylaştığına inanamayacaksınız!

Anasayfa
Hesabım
0
Sepetim
Ürün Ara