Plus Size Giyimde Kapsül Gardırop Oluşturma

Son yıllarda, insanların dağınıklığa ve istenmeyen eşyalara veda ederken sadeliği hayatlarına kabul etmesiyle moda dünyasında minimalizm etkisi hızla büyüdü. Kapsül gardırop konseptinin uzun yıllardır mevcut olmasına rağmen, minimalizmdeki yükseliş bir kez daha kapsül gardıroplara önem kazandırdı. Kapsül gardırop, çeşitli şekillerde giyilebilen ve kombinlenebilen çok yönlü parçalardan oluşan küçük ama verimli bir giysi koleksiyonudur. Yedi parçadan 60 parçaya kadar, kapsül gardırop küçük ama etkili bir gardırop tarzıdır. Dağınıklığı ortadan kaldırmak ve her gün hazırlanmayı kolaylaştırmak için tasarlanan bu benzersiz gardırop tarzı, sevdiğiniz bir giyim koleksiyonuna sahip olmanın anahtarıdır!

Minimalist Gardırop Düzenini Nasıl Oluşturabilirsiniz?

Kulağa çok kolay gibi gelse de, kapsül dolap oluşturma süreci zorlayıcı olabilir. Olabilecek en verimli kapsül gardırobu yaratmak için elinizdeki birçok parçayı gözden çıkarmanız ve yeni ürünler almanız gerekebilir. Bu süreçte nasıl bir yol izleyeceğinizi bilmiyor olabilirsiniz. Özellikle plus size giyim ürünlerinin moda endüstrisinde daha az yer kapladığını düşünüp daha zorlu bir yol olacakmış gibi görünüyor olabilir. Fakat günümüzde plus size giyim alanı giderek yaygınlığını ve kalitesini artırarak büyüyor. Bu alandaki büyümeden faydalanarak, hayal edebileceğiniz en verimli minimalist gardırobu oluşturabilirsiniz. Üstelik bunun için yalnızca birkaç küçük tavsiyeye kulak vermeniz yeterli olacak! 

Tarzınızı Yakından Tanıyın

Az sayıda ürünle verimli ve minimalist bir gardırop oluşturmak için, elinizde olacak ürünlerin tarzınızı yansıttığına ve kolaylıkla kendinize uygun kombinler yapabileceğiniz ürünler olduğuna özen göstermelisiniz. İlerleyen zamanlarda kombin oluştururken zorluk yaşamamak için hangi ürünlerin tarzınıza uygun olduğunu, bunun için de tarzınızın nasıl olduğunu anlamanız gerekir. Bu yüzden bu süreçteki ilk adımınız her zaman tarzınızı yakından tanımaya ve anlamaya çalışmak olmalıdır.

Mükemmel bir kapsül gardırop oluşturmadan önce tarzınızı tanımak için kendinize belirli sorular sorabilirsiniz: 

  • Kişisel tarzınızı tanımlayan birkaç sıfat veya giyim ürünü neler?
  • Kendinizi en rahat hissettiğiniz parçalar hangileri?
  • Hangi stiller, vücut tipinize en çok uyum sağlayıp özgüvenli hissetmenizi sağlıyor?
  • Denemek ve gardırobunuza dahil etmek istediğiniz herhangi bir trend, kombin veya stil var mı?
  • Ten renginiz ve saç renginize en çok hangi renkler uyum sağlıyor? Hangi renkler tercihiniz?
  • En çok kombin hazırladığınız üç durum, etkinlik nedir? (çalışmak, dışarı çıkmak, evde kalmak vb.)

Bu soruları yanıtladıktan sonra, kapsül gardırobunuzu hazırlamaya bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. 

Plus Size Giyimin Temeli Klasik Ürünlere Güvenin

Öncelikle plus size giyimin temel ürünlerinden başlayın. Hazırlayacağınız kapsül gardırobun gücünü temel, basit ürünler belirler. Temel ve klasik parçalar her zaman size eşsiz kombinler sağlamayabilir, fakat birden çok durum ve etkinlik için hazırlayacağınız çeşitli kombinlerde işinizi kolaylaştırıp seçeneklerinizi artırabilir. Yola klasik bir plus size t-shirt modeli ile başlayabilirsiniz. Ek olarak, stilinize ve vücut tipinize uygun olduğunu düşündüğünüz birkaç temel plus size pantolon modeline daima kapsül gardırobunuzda yer vermelisiniz. Temel parçalardan bahsederken, tek parça ürünleri de düşünmelisiniz. Stilinize ve yaşantınıza uyum sağlayan en az bir plus size elbise modeli gardırobunuzda bulunmalıdır. 

Fedakarlık Yapmaktan Çekinmeyin 

Eğer minimalist bir gardırop istiyorsanız, büyük fedakarlıklar yapmanız gerekecek. Genelde eski kıyafetlerimizle yollarımızı ayırmakta zorlanırız. Bu kararı vermek o kadar zordur ki gardırobumuz artık üzerimize olmadığını, eskidiğini bile kabul etmediğimiz parçalarla doludur. Fakat yeni bir gardırop oluştururken sahip olduğunuz her parçanın size ve hayatınızın her yönüne hitap ettiğine emin olmalısınız. Bu yüzden sahip olduğunuz bütün kıyafetleri gözden geçirip yeni kapsül gardırobunuzda yeri olup olmadığına karar vermeniz gerekiyor. Bu süreci kolaylaştırmak için giymediğiniz bu eski parçaları bir kutuya koymayı deneyin. Bu parçaları 30 gün boyunca düşünmezseniz veya onları almak için kutuya geri dönmezseniz, onlara ihtiyacınız yok demektir. 

Yüksek Kaliteli Ürünlerle Geleceğe Yatırım Yapın

Minimalist bir gardırop için daha az parçaya ihtiyacınız olacak ve bu daha az parçanın uzun ömürlü olmasını isteyebilirsiniz. Kapsül gardırobunuzun sürdürülebilir modanın bir parçası olması için çabuk eskiyecek, kısa sürede yenisini almanızı gerektirecek ürünlere yer vermemelisiniz. Örneğin, sweatshirt gibi temel bir parça edinecekseniz, mümkün olan en kaliteli plus size sweatshirt modelini tercih etmelisiniz. Veya yalnızca bir tane eşofman takımına sahip olmanın yeterli olduğunu düşünüyorsanız, sizi yarı yolda bırakmayacak bir plus size eşofman takımı edinmeyi düşünün. Bu, bazı ürünler için daha fazla para harcamanız gerekeceği anlamına gelebilir, fakat uzun vadeli düşündüğünüzde daha kârlı bir tercih olduğunu göreceksiniz. 

Plus Size Kapsül Gardırop ile Minimalist Stilinizi Oluşturun

Geniş bir gardıroptan bir kapsül koleksiyona geçmek korkutucu görünebilir. Dolabınızı gözden geçirip sadece şu anki tarzınızı temsil eden ve size çok yakışan parçalarla eşleştirirken, artık size hitap etmeyen eski kıyafetlerinizden vazgeçmeniz zor olabilir. Daha az sayıda parçayla kombin yapmanın daha zor olacağını da düşünüyor olabilirsiniz. Fakat kapsül gardırop oluşturmak ve minimalist bir stil benimsemek tahmin ettiğinizden daha kolay olabilir. Sadece çok sevdiğiniz ve güvendiğiniz parçalarla kombinler yapmak, her gününüzü kolaylaştırırken sürdürülebilir plus size modasının bir parçası olmanızı da sağlayacak. Kapsül gardırobunuzu oluşturmak için ilk adımlarınızı şimdi atın, pişman olmayacaksınız!

Anasayfa
Hesabım
0
Sepetim
Ürün Ara